Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İTO'nun ''En Başarılı KOBİ'' Yarışması Başvuruları Başladı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından yüksek katma değer oluşturan, yenilikçi ve rekabetçi KOBİ'lerin ödüllendirilmesi amacıyla bu yıl 6.'sı düzenlenen ''2011 Yılı Başarılı KOBİ Yarışması''na başvurular başladı.

yapi.com.tr / AA
İTO'nun ''En Başarılı KOBİ'' Yarışması Başvuruları Başladı

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından yüksek katma değer oluşturan, yenilikçi ve rekabetçi KOBİ'lerin ödüllendirilmesi amacıyla bu yıl 6.'sı düzenlenen ''2011 Yılı Başarılı KOBİ Yarışması''na başvurular başladı.

İTO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yılki sloganı ''iyi olan, öne çıksın'' olarak belirlenen yarışma, teknoloji ve inovasyon, ihracat başarısı, yan sanayide başarılı KOBİ, kalkınmada öncelikli yörelerde başarılı KOBİ, kadın girişimciler, genç girişimciler, başarılı meslek liseleri veya meslek yüksek okulları olmak üzere 7 ayrı kategoride gerçekleştirilecek.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, konuya ilişkin açıklamasında, başarılı KOBİ yarışmasını katma değerli üretim, küresel pazarlara açılım ve öncü uygulamalar gibi önemli temalar üzerinden gerçekleştirdiklerini belirterek, ''Bu yarışmanın esas özelliği, oluşturduğu motivasyondur, ortaya koyduğu KOBİ rüzgarıdır'' ifadelerini kullandı.

KOBİ'leri ekonominin ''güvenlik anahtarı'' olarak niteleyen Yalçıntaş, şöyle devam etti:

''Bugün Türkiye'de KOBİ sıfatını taşıyan, yani 250'den az çalışanı olan, 3 milyon 222 bin 133 girişim bulunuyor. KOBİ'lerin yüzde 82'si hizmetler ve ticaret, yüzde 13'ü ise imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteriyor. KOBİ'ler Türkiye'de; toplam istihdamın yüzde 78'ini üstleniyorlar. Yine toplam yatırımların yüzde 50'sini ve toplam ihracatın yüzde 59'unu KOBİ'ler yapıyor. Daha da önemlisi, toplam katma değerin yüzde 55'ini KOBİ'ler üretiyor. Toplam krediler içinden yüzde 24 pay alıyorlar. Bu rakamlar da gösteriyor ki, KOBİ'ler Türkiye ekonomisinin temel taşlarıdır, sıçramasını sağlayacak asli unsurlardır.''

Toplam ödül 630 bin lira

Verilen bilgiye göre, yarışma sonucunda birinci olan firmalara çeşitli konularda 60 bin lira değerinde, ikinci olan firmalara ise 30 bin lira değerinde destekler verilecek. Bu destekler, danışmanlık, yurt dışı fuara ücretsiz katılım, sigorta, iş yeri yıllık kirası, pazar araştırması ve Ar-Ge personeli şeklinde olacak.

Ayrıca dil kursu, İTO Kandilli Cemile Sultan Tesislerinde iş yemeği ve dizüstü bilgisayar hediyeleri de ödüller arasında bulunuyor. Başarılı olan meslek lisesi veya meslek yüksek okullarına da teçhizat desteği yapılacak. Yedi kategoride verilecek toplam ödül tutarı ise 630 bin lira olacak.

Yarışmaya katılmak isteyen firmalar, başvuru formu ve yarışma katılım koşulları hakkında www.itokobiyarismasi.com adresinden bilgi alabiliyorlar.

Aday firmaların 12 Aralık 2011'e kadar İTO KOBİ Araştırma ve Geliştirme Şubesine başvurmaları gerekiyor.

ETİKETLER: firma kurum
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/itonun-en-basarili-kobi-yarismasi-basvurulari-basladi_89464.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!