Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzocam 10. Yalıtım Yarışması

İzocam tarafından bu sene onuncusu düzenlenen, üniversite öğrencilerine yönelik yalıtım yarışması, "Isover Multi Konforlu Bina Yarışması" ile birleştiriliyor. Yarışmaya, 01 Mart 2010 tarihine kadar başvurulabilecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

İzocam 10. Yalıtım Yarışması İzocam 10. Yalıtım Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 1 Mart 2010
TESLİM TARİHİ 26 Mart 2010
+ Ajandama Ekle

zocam tarafından bu sene onuncusu düzenlenen, üniversite öğrencilerine yönelik İzocam Yalıtım Yarışması, “Isover Multi Konforlu Bina Yarışması” ile birleştiriliyor. Yarışmanın 2010 ayağında proje konusu ise, Paris’te bulunan eski bir binanın “Multi Konforlu Bina Çözümleri”, bir başka deyişle bio-iklimsel, enerji korunumlu, sürdürülebilir ve tam yalıtımlı şekilde hayata döndürülmesi olarak belirlendi. İzocam Yalıtım Yarışması’na katılım, bireysel veya en fazla 3 öğrenciden oluşan ekipler ile gerçekleşecek.

Türkiye ve KKTC’den üniversitelerinin mimarlık, tasarım, inşaat mühendisliği ve makine mühendisliği bölümlerinden öğrencilerinin katılabileceği “İzocam 10. Yalıtım Yarışması’nda”, mevcut binalarda pasif ev seviyesinde enerji tasarruflu binalar oluşturulmasına yönelik yaratıcı yaklaşımlar aranıyor.

İki etaptan oluşan yarışmanın ulusal etabında ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 19–22 Mayıs 2010 tarihlerinde Avusturya’da düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak.

Ulusal etap için son başvuru tarihinin 01 Mart 2010, proje teslim tarihinin ise 26 Mart 2010 olarak belirlendiği yarışmanın ulusal etabında, birincilik kazanan öğrenciye 6.000 TL, ikinciye 4.000 TL ve üçüncüye ise 3.000 TL para ödülü verilecek.

Yarışmanın ulusal ayağının jürisinde Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç (Mak. Müh.- İTÜ), Dr. Doğan Hasol (Yük Müh.Mim.- Has Mimarlık), Erkan Şahmalı (Y.Mimar- Günarda Enerji ve Yapı), Y.Doç Dr. Gülten Manioğlu (Mimar- İTÜ), Prof. Dr. Mehmet Çalışkan (Mak. Müh.- ODTÜ), Murat Tabanlıoğlu (Mimar- Tabanlıoğlu Mimarlık) ve Şevki Pekin (Mimar- Şevki Pekin Mimarlık) gibi önemli ve yetkin isimler bulunuyor.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/izocam-10-yalitim-yarismasi_75705.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!