Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzocam 12. Yalıtım Yarışması

İzocam’ın bu sene on ikincisini düzenleyeceği Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın ilk üç finalisti, Slovakya Bratislava’da, Saint-Gobain Insulation tarafından gerçekleştirilecek Multi Konfor Binalar Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

İzocam 12. Yalıtım Yarışması İzocam 12. Yalıtım Yarışması
TESLİM TARİHİ 2 Nisan 2012
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 12 Nisan 2012
+ Ajandama Ekle

İzocam’ın bu sene on ikincisini düzenleyeceği Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın ilk üç finalisti, Slovakya Bratislava’da, Saint-Gobain Insulation tarafından gerçekleştirilecek Multi Konfor Binalar Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

İzocam tarafından on ikincisi düzenlenen Yalıtım Yarışması’nın proje konusu, 12-15 aileyi barındıracak sürdürülebilir bir mahallenin geliştirilmesi olarak belirlendi. Yarışmada; söz konusu mahalledeki altyapı, ofisler, eğlence ve dinlenme alanlarının mevcut binalarda tekrar kullanımla çözülmesi ve bu yapıların kentle iyi bir şekilde bütünleşmesinin sağlanması hedeflenecek.

Öğrenciler, Yalıtım Yarışması’nda, İngiltere’de Nottingham Trent Basin bölgesinin yenilenme programı kapsamında, sürdürülebilir bir yaşamın tasarımını gerçekleştirecek. Tasarlanacak olan mahallenin konumlandırıldığı yerde daha geniş alanlarda bir yenilenme vizyonunun geliştirilmesi ve etkili bir ev-iş planının temin edilmesi kriteri aranacak.

Türkiye ve KKTC'deki üniversitelerinin Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Kentsel Tasarım, Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin katılabileceği  İzocam 12. Yalıtım Yarışması’nda, ulusal jüri, ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşacak.

Başvuruları Kasım ayında başlayan yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 2 Nisan 2012’ye kadar teslim edebilecek. Dereceye giren projelerin duyurumu ise 12 Nisan 2012 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 22-25 Mayıs tarihleri arasında Slovakya’nın başkenti Bratislava kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.


Yarışmaya şartnamesine ulaşmak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/izocam-12-yalitim-yarismasi-_89642.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!