Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzocam 14. Yalıtım Yarışması

İzocam’ın bu sene 14.’sünü düzenleyeceği Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın ilk üç finalisti, Saint-Gobain Insulation tarafından düzenlenecek Multi Konfor Binalar Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

İzocam 14. Yalıtım Yarışması İzocam 14. Yalıtım Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 7 Nisan 2014
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 19 Nisan 2014
DÜZENLEYEN

İzocam, Isover ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
WEB ADRESİ

www.yalitimyarismasi.com

E-POSTA

izocamyalitim@yem.net

İLETİŞİM: Yapı-Endüstri Merkezi - (212) 266 70 70
+ Ajandama Ekle

İzocam tarafından 14.'sü düzenlenen Yalıtım Yarışması’nda proje konusu, Gaziantep Ekolojik Kent Projesi kapsamında klasik okul elemanlarını modern öğrenme imkânlarıyla birleştiren bir ilkokul olacak.

Yalıtım Yarışması’nda, bugüne kadar farklı ülkelerde değişik konular üzerine projeler geliştiren 22 farklı ülkenin mimarlık öğrencileri, bu kez Türkiye için bir ilkokul tasarlayacaklar. Okul projesi, Gaziantep Belediyesi tarafından inşa edilen ve 200 bin kişilik yaşam alanına sahip yeni Ekolojik Kent Projesi içerisinde geliştirilecek. Yarışmaya katılan öğrencilerden; klasik öğeleri modern eğitim ile birleştiren, 6-10 yaş arasındaki 400 ila 600 öğrenciyi barındırabilecek bir okulu projelendirmeleri beklenecek.

Multi konfor ilkelerine uygun bir okul

Sürdürülebilirlik açısından şehir halkının hayat kalitesini artırmayı ve Gaziantep'i sürdürülebilirlik ilkeleri konusunda ülke çapında öncü yapmayı hedefleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İklim Değişikliği Eylem Planı'nı yürürlüğe koymaya karar vermiştir. Bu ilkeleri takip eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 200.000 kişinin ikamet edeceği Ekolojik Kent Projesi'ni geliştirmeye başlamıştır. Şehir yönetimi bu projenin gelecekteki kullanıcılarına en düşük düzeyde enerji tüketen binalar sunmanın yanı sıra en yüksek konforun sağlanmasını da planlamaktadır. Eylem Planı’nın en temel konularından birisi ise geleceğin sahibi çocuklar ve onların eğitimlerine verilen önemdir. Bu nedenle 2014 yılının proje konusu Ekolojik Kent Projesi’nin bir parçası olmak üzere multi konfor ilkelerine uygun, yani enerji etkin, akustik konforlu, yangın güvenliği düşünülmüş ve sürdürülebilir bir ilkokul tasarımı olarak belirlenmiştir.

Yarışmaya, Türkiye ve KKTC'deki üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım, makina mühendisliği ve inşaat mühendisliği lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilir. Her grupta en az bir mimarlık öğrencisi olması şarttır. Yarışmaya 01/01/1983 ve sonrası doğumlu, halen üniversitede öğrenimi devam eden öğrenciler katılabilir. Katılım bireysel olarak veya en fazla 3 kişiden oluşan ekipler halinde olabilir. Katılımcı sadece tek bir proje grubunda yer alabilir.

Başvuruları Kasım ayında başlayan yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 7 Nisan 2014’e kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 19 Nisan 2014 tarihinde yapılacak.

Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 28-30 Mayıs 2014 tarihleri arasında Bükreş'te gerçekleşecek uluslararası finalde ülkemizi temsil etme hakkını kazanacaklar.

Ulusal Jüri  
Prof. Dr. Mehmet Çalışkan
Yrd. Doç Dr. Hikmet Gökmen
Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç
Yrd. Doç Dr. Gülten Manioğlu
Erkan Şahmalı

Yarışma Takvimi 
Yarışmanın duyurusu : Kasım 2013 
Projenin son teslim tarihi : 7 Nisan 2014 
Sonuçların açıklanması : 19 Nisan 2014 
Uluslararası aşama için dosyaların teslimi : 10 Mayıs 2014 
Uluslararası final ve ödül töreni: 28-30 Mayıs 2014

Ödüller
1. Aşama – ulusal yarışma

Birincilik ödülü : 7.000 TL
İkincilik ödülü : 5.000 TL
Üçüncülük ödülü : 3.000 TL 
Yukarıdaki ödüllerin yanısıra dereceye giren projeler uluslararası finale katılma hakkı elde edecektir. Jüri uygun gördüğü durumlarda özel ödül verebilir. Özel ödül, ulusal aşamayla sınırlıdır, uluslararası finale katılmaya hak kazandırmaz.
 
2. Aşama – uluslararası yarışma
Birincilik ödülü : 1,500 €
İkincilik ödülü : 1,000 €
Üçüncülük ödülü : 750 €
Özel ödül : 500 € 
Ödül tutarı gruptaki kişi sayısına eşit bölünerek grup üyelerine ayrı ayrı verilir.

Şartname için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/izocam-14-yalitim-yarismasi-_114269.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!