Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Konut Seçmenin İncelikleri

İzoder 12. Yılını Makale Ödülleriyle Kutladı

İZODER'in 12. yıldönümü nedeniyle düzenlenen gecede makale yarışması ödülleri verildi.

yapi.com.tr
İzoder 12. Yılını Makale Ödülleriyle Kutladı

br/>

İZODER'in 12. yıldönümü nedeniyle düzenlenen gecede makale yarışması ödülleri verildi

Yalıtım sektörünün çatı örgütü Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER, 12. kuruluş yıldönümünü Divan Kuruçeşme'de verilen bir yemekle kutladı.

Yönetim Kurulu Başkanı A. Nuri Bulut, yaptığı açılış konuşmasında, İZODER'in 12. yıldönümü kutlamasını 12 yaşındaki bir çocuğun ilkokuldan mezun olmasına benzetti. İZODER'in bu süre içinde yaptıklarını başlıklarla anlatan Bulut, derneğin bugün yalıtım konusunda resmi ve özel kuruluşların muhatap aldığı tek kurum haline geldiğini vurguladı.

Kamuoyunda yalıtım bilincini artırmak için Nisan ayında iki yıl sürecek "Yalıtım Yatırımdır" kampanyasını başlattıklarına da değinen Bulut, Mayıs ayı başında faaliyete geçen İYEDAM - İZODER Yalıtım Eğitim ve Danışma Merkezi ile işsizlere iş olanağı sağlarken sektörün de yetişmiş ara eleman ihtiyacına çare bulduğunu vurguladı. Bulut, konuşmasını "İlkokuldan mezun olduk ama daha önümüzde ortaokul, lise ve üniversite bulunuyor. Yani yapacak çok işimiz var" sözleriyle bitirdi.

Yemekte İZODER tanıtım filmi gösterildikten sonra "AB Sürecinde Yalıtım Uygulamaları ve Türkiye'nin Durumu" adıyla düzenlenen makale yarışmasında derece alanlara ödülleri verildi. Yarışmada Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Günerhan, "Yalıtımın Birinci Kanunu Enerjinin Korunumudur" başlıklı makalesiyle birinci olarak 2 bin YTL; Himerpa'dan Faruk Bilal de "AB Sürecinde Yalıtım Uygulamaları ve Türkiye'nin Durumu" başlıklı makalesiyle ikinci seçilerek bin YTL ödüle hak kazanmıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden Y. Mimar, Ar. Gör. Özgül Yılmaz Karaman da "Ses Yalıtımının Önemi ve Ülkemizde Yaygın Olarak Kullanılan Kâgir Duvar Elemanlarının Ses Yalıtım Performansları" makalesiyle üçüncü olarak 500 YTL ödül kazanmıştı.

İZODER üyelikleri 10 yılı dolduran firmaların temsilcilerine plaket verilen yıldönümü yemeği, daha sonra müzikle devam etti.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/izoder-12-yilini-makale-odulleriyle-kutladi_28778.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!