Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Kadına Yönelik Şiddete Son' Deneme, Fotoğraf, Kısa Film ve Haber Yarışması

'Toplumsal Çalışmalar ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Projesi' kapsamında düzenlenen bir gençlik yarışması başlıyor. Fotoğraf, haber, kısa film, deneme olmak üzere dört farklı kategoride başvurulabilecek yarışmaya, Türkiye'deki tüm iletişim fakültelerinin lisans öğrencileri katılabilir.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

'Kadına Yönelik Şiddete Son' Deneme, Fotoğraf, Kısa Film ve Haber Yarışması 'Kadına Yönelik Şiddete Son' Deneme, Fotoğraf, Kısa Film ve Haber Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 13 Haziran 2008
TESLİM TARİHİ 13 Haziran 2008
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 30 Haziran 2008
+ Ajandama Ekle

 

‘Toplumsal Çalışmalar ile Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Projesi’ kapsamında düzenlenen bir gençlik yarışması başlıyor. Fotoğraf, haber, kısa film, deneme olmak üzere dört farklı kategoride başvurulabilecek yarışmaya, Türkiye’deki tüm iletişim fakültelerinin lisans öğrencileri katılabilir.

 

Yarışmada ana tema “Kadına Yönelik Şiddete Son”. Evrensel olarak kadına yönelik şiddetle mücadele, kadın hakları, kadının güvenliğini sağlayacak koşulların yaratılması, kadına yönelik şiddetin fiziksel ve psikolojik boyutları, çocuklar üzerindeki etkileri gibi konular gönderilecek eserlerde temel alınabilir.

 

Yarışmaya katılacak kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Aynı zamanda gönderilen eserlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve hiçbir yarışmaya katılmamış olmaları bekleniyor. Yarışmaya gönderilecek eserler, ödül kazansın ya  da kazanmasın, yayınlanmaya değer bulunması halinde, ek bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın, derneğin internet sitesi veya yetki verilen tüm yayınlarda yayınlanabilecek.

 

Deneme:

Katılımcılar, 2000 kelimeyi geçmeyen en fazla bir eserle başvurabilecekler.

 

Fotoğraf:

Yarışmacıların “kadına yönelik şiddete son” temasında, siyah-beyaz ya da renkli en az 1, en fazla 3 sayıda fotoğraf gönderebileceği bu kategoride, ödül kazansın veya kazanmasın, yapıtların dia ya da negatifleri, dijital eserlerin yüksek çözünürlükte veya raw halleri değerlendirme komitesi tarafından yarışmacılardan talep edilebilecek.

 

Haber:

Haber dalında katılacak yapıtlar bir A4 sayfasını aşmamalı. Bu kategoride de yarışmacılar en fazla bir eserle katılım hakkına sahipler.

 

Kısa Film:

Kısa film dalında ise, yarışmaya başvuracak eserler kurmaca, deneysel, canlandırma dallarından herhangi birinde üretilmiş olabilirler. 10 dakikayı aşmayacak uzunlukta çalışmaların gönderilebileceği kategoriye, 35mm, film, DV, High Definition, Betacam ile çekilmiş ya da bu formatlara aktarılmış yapımlar katılabilir. Yarışmaya gönderilmiş kopyaların DVD formatında olması gerekmektedir. Yarışmaya gönderilen eserlerin çekildikleri formattaki kopyaları da değerlendirme komitesi tarafından istenebilir.

 

Yarışmanın tüm kategorileri için ödüller ise şunlar:

1’incilik ödülü: FUJITSU-SIEMENS Diz Üstü Bilgisayar

2’incilik ödülü: Ultra –inc 22” Pro 2000 monitör

3’incilik ödülü: JAG MP3 MP4 Player 111B 1.8” tft 2GB

 

Yarışmaya katılacak eserler, başvuru için imzalı başvuru formu doldurularak, eserle beraber Türkiye Yardım Sevenler Derneği’ne ulaştırılacak. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 13 Haziran 2008. Daha detaylı bilgi almak ve yarışma şartnamesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Yarışmanın başvuru formuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/kadina-yonelik-siddete-son-deneme-fotograf-kisa-film-ve-haber-yarismasi_61567.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!