Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Kentsel Planlama Alanının...

Lalla Yeddouna Kentsel Planlama Proje Yarışması

"Gelişim için Ortaklık Ajansı" ile "Fes kenti Kalkınma ve Rehabilitasyon Ajansı" tarafından düzenlenen iki aşamalı yarışma, Lalla Yeddouna bölgesi için bir kentsel planlama projesi elde etmeyi amaçlıyor. Alandaki mimari ve kültürel mirasın korunması (Bölge, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alıyor) yarışma programının önemli bir bölümünü

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Lalla Yeddouna Kentsel Planlama Proje Yarışması Lalla Yeddouna Kentsel Planlama Proje Yarışması
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 1 Mart 2011
+ Ajandama Ekle

STRONG>"Gelişim için Ortaklık Ajansı" (L'Agence du Partenariat pour le progrès-APP) ile "Fes kenti Kalkınma ve Rehabilitasyon Ajansı" (l'Agence pour le developpement et la rehabilitation de la ville de Fes-ADER-Fes) tarafından düzenlenen iki aşamalı yarışma, Lalla Yeddouna bölgesi için bir kentsel planlama projesi elde etmeyi amaçlıyor.

Dünyadaki tüm mimarların katılımına açık olan yarışma; kültürel, sanatsal ve turistik potansiyel üzerinden bölgenin ekonomik ve sosyal gelişim programının bir parçası olarak düşünülmüş. Lalla Yeddouna'nın gelecekte yerli halk ve ziyaretçiler için güçlü bir merkez olarak karma kullanıma olanak sağlaması hedefleniyır. Alandaki mimari ve kültürel mirasın korunması (Bölge, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alıyor) yarışma programının önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Yarışmanın seçici kurulunda devlet otoriteleri ve görevlilerinin yanı sıra David Chipperfield, Matthias Sauerbruch, Marc Angelil, Meisa Batayneh Maani, Stefano Bianca, Omar Farkhani ve Rodolfo Machado bulunuyor.

Ödüller
İlk aşama sonunda yapılacak değerlendirme ile 8 proje seçilecek. İkinci aşamaya devam edecek projelerin her birine 40 bin dolar ödül verilecek. İkinci aşamanın sonunda dağıtılacak 3 büyük ödülün maddi tutarı ise şöyle sıralanıyor:

1. Ödül 55 bin dolar
2. Ödül 40 bin dolar
3. Ödül 25 bin dolar

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmanın dili İngilizce ve kayıtlar web sitesi üzerinden yapılıyor. Ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için tıklayınız.  

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/lalla-yeddouna-kentsel-planlama-proje-yarismasi_82320.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!