Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

PROSteel 2006 Uluslararası...

PROSteel-2006 Uluslararası Çelik Yapı Tasarımı Yarışması'na Başvurular Uzatıldı

PROSteel-2006 Uluslararası Çelik Yapı Tasarımı Yarışmasına Başvurular Uzatıldı

yapi.com.tr
PROSteel-2006 Uluslararası Çelik Yapı Tasarımı Yarışması'na Başvurular Uzatıldı

orusan Mannesmann ana sponsorluğunda, Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından düzenlenen Uluslararası Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması PROSteel-2006’ ya başvurular öğrencilerin yoğun talebi üzerine uzatıldı. Yapı-Endüstri Merkezi’nce organize edilen yarışmaya 13 Mart 2006’ya kadar kayıt yapılabilecek. Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümü öğrencilerinin ekip oluşturarak katılabileceği yarışmanın sonuçları 11 Mayıs 2006’da yapılacak ödül töreninde açıklanacak. Yarışmada 1., 2. ve 3.’lük ödülünün yanı sıra Borusan Mannesmann özel ödülü de verilecek.

Ocak 2005, İstanbul; Çelik malzemeyle yaratıcı çözümler geliştirmek ve Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin birlikte çalışmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen proje yarışması PROSteel’e başvurular başladı. Borusan Mannesmann ana sponsorluğunda düzenlenen yarışmaya katılacak ekipler, çelik yapı malzemeleri kullanarak “Öğrenci Sosyal Merkezi” tasarlayacaklar.

Yarışmaya katılan ekiplerde en az bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği öğrencisi olması gerekiyor. Ekip üyelerinin sayısıyla ilgili bir üst sınırlama bulunmuyor. Ekipler farklı ülkelerin öğrencilerinden de oluşabilecek. Yarışmanın ödülleri 11 Mayıs 2006’te sahiplerini bulacak. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 13 Mart 2006.

PROSteel’de 1. ekibe 3.000 Avro, 2. ekibe 2.000 Avro ve 3. ekibe 1.250 Avro ödül verilecek. Ayrıca Borusan Mannesmann ürünlerini kullanarak proje hazırlayan ekibe 2.500 Avro tutarında özel ödül verilecek.

Dereceye giren ekiplerin de özel ödülü kazanabileceğini belirten Borusan Mannesmann Genel Müdürü Tayfun İşeri bu sayede kendi ürünlerinin kullanımını teşvik etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Borusan Mannesmann’ın yanı sıra dereceye giren takımlara verilecek ödüllerin sponsorluğunu da Arcelor International, Corus, Çimtaş, Erdemir, Gülermak ve Rozak yapıyor.

Yarışmanın seçici kurulu Prof. Dr. Harun Batırbaygil, Necati Çeltikçi, Yaşar Marulyalı Y.Müh. Mimar (Jüri Başkanı), Prof.Dr. İhsan Mungan, Prof.Dr. Ali Muslubaş, Prof.Dr. Hasan Şener, Prof. Dr. Nesrin Yardımcı ve İsrail Yapısal Çelik Derneği Başkanı ve TIIT Mimarlık ve Çevre Planlaması Fakültesi öğretim üyesi Prof. Elisha Tatsa’dan oluşuyor.

Tasarlanacak binayla ilgili yer ve zemin verileri jüri tarafından belirlenen yarışmanın detaylı bilgilerine ve başvuru formlarına www.prosteel.org adresinden ulaşılabiliyor.

www.borusanmannesmann.comwww.tucsa.org

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/prosteel-2006-uluslararasi-celik-yapi-tasarimi-yarismasina-basvurular-uzatildi_40547.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!