Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sağlıklı Şehirler Ödüllendirildi

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen 'Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması' sonuçlandı. 18 belediyeden 45 projenin katıldığı yarışmada dereceye giren belediyeler, Eskişehir’de yapılacak olan ‘Sağlıklı Kentler Birliği 7. Yıl Konferansı’nda ödüllerine kavuşacak.

yapi.com.tr
Sağlıklı Şehirler Ödüllendirildi

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen 'Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması' sonuçlandı. 18 belediyeden 45 projenin katıldığı yarışmada dereceye giren belediyeler, Eskişehir’de yapılacak olan ‘Sağlıklı Kentler Birliği 7. Yıl Konferansı’nda ödüllerine kavuşacak. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin başkanı olduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye şehirlere yönelik olarak düzenlenen yarışma, belediyelerin sağlıklı şehir politikası, plan ve stratejilerini üretmeleri ve bunları uygulama noktasında motivasyonun artırılması amacıyla gerçekleştirildi.

Yarışmaya katılan projelerin değerlendirilmesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Erdem Saker, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ruşen Keleş, İTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölüm Başkanı ve SKB Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Handan Türkoğlu, Uludağ Üniversitesi Halk Sağlığı Bölümü Öğretim Üyesi ve SKB Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. Emel İrgil, Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feza Karaer, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Nizamettin Kaya ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Müdürü Nalan Fidan’dan oluşan seçici kurul tarafından titizlikle değerlendirildi. Jüri üyeleri, projelerin sağlığın geliştirilmesine katkıda bulunma, şehrin mevcut ihtiyaç ve beklentilerine cevap verme, yüksek etki potansiyeline sahip olma, toplum katılımını destekleme, ‘5. Faz’ın genel teması olan 'Tüm Politikalarda Sağlık ve Sağlık Alanında Eşitlik' konusuna önem verme gibi kriterleri dikkate alarak değerlendirmelerini yaptı.
 
45 proje değerlendirildi

18 üye belediyeden gelen toplam 45 projenin incelendiği değerlendirmede, Derince Belediyesi, 'Engelli Birey ve Ailelerine Destek' projesiyle ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’, Muğla Belediyesi 'Muğla Kenti İçin Bisiklet Yolu Projesi' ile ‘Sağlıklı Şehir Planlaması’, Denizli Belediyesi 'Hareketli Yaşa, Egzersiz Yap Ödülün Sağlık Olsun' projesi ile ‘Sağlıklı Yaşam’; Antalya Büyükşehir Belediyesi 'Antalya Güneşevi ve Ekolojik Eğitim Merkezi' projesi ile ‘Çevre’ kategorilerinde ödül almaya hak kazandı.

Başarılı çevre projelerini teşvik amacıyla da 'Hersek Gölü Sulak Alan Canlılarını Koruma ve Çevre Düzenleme 1.Etap Avan' Projesi ile yarışmaya katılan Yalova’nın Altınova Belediyesi’ne ‘Özel Çevre Teşvik Ödülü’ verildi.

Projelerin sağlıklı şehirler için çok değerli olduğunu da vurgulayan jüri üyeleri, çalışmaları değerlendirirken zorlandıklarını ifade ederek, yarışmada dereceye giren belediyelerin ödüllerini, 23-24 Eylül tarihlerinde Eskişehir Tepebaşı’nda gerçekleştirilecek olan ‘Sağlıklı Kentler Birliği 7. Yıl Konferansı’nda verileceğini dile getirdi.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/saglikli-sehirler-odullendirildi_88901.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!