Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Şampiyon Şehirler" Projesine Katılım Çağrısı

EMBARQ Türkiye –Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, Avrupa Birliği'nin finanse ettiği TIDE'ın (Avrupa Ulaştırmada Yenilikçi Yayılım) "Şampiyon Şehirler" projesinin danışma kurulunda ülkemizi temsil ediyor. "Şampiyon Şehirler" projesi, şehirlerde yenilikçi ulaşım çözümlerini desteklemeyi hedefliyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

"Şampiyon Şehirler" Projesine Katılım Çağrısı "Şampiyon Şehirler" Projesine Katılım Çağrısı
SON BAŞVURU TARİHİ 28 Şubat 2013
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 15 Mart 2013
OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Profesyonel
+ Ajandama Ekle

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve açılımı Avrupa Ulaştırmada Yenilikçi Yayılım olan TIDE'ın "Şampiyon Şehirler" projesinin danışma kurulunda ülkemizi EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği temsil ediyor. AB'nin fon sağladığı TIDE “Şampiyon Şehirler” projesi, kent içi ulaşımı geliştirmek, 15 yenilikçi kentsel ulaşım ve mobilite çözümünün Avrupa'da gündeme gelmesini ve bunların yaygın olarak benimsenen politikalar olmasını sağlamayı amaçlıyor. Proje ile şehirlerin ihtiyaçlarına uygun uygulama senaryolarını hayata geçirmeleri ve böylece TIDE'ın yenilikçi ulaşım çözümlerinin yerel politikalara entegre edilmesi hedefleniyor. TIDE tarafından seçilen şampiyon şehirlere 19.000 avro düzeyinde bir hibe desteği sağlanacak. Desteklenen şehirler, planladıkları çalışmaların, doğru bir stratejiyle hayata geçmesi konusunda teknik destek alacaklar.

"Şampiyon Şehirler" projesinin Danışma Kurulu’nda yer alan EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği Direktörü Arzu Tekir yerel yönetimlere bu projeye başvurmaları yönünde çağrıda bulunurken şunları söyledi:

"Bu proje, yerel ulaşım politikalarımızı sürdürülebilir bir hale getirebilmek için önemli bir şans. Projeye başvuru için son tarih 28 Şubat 2013. 15 Mart’ta Brüksel’de gerçekleşecek toplantıda desteklenecek 10 şehri seçilecek ve danışma kurulu üyesi olarak, Embarq Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği adına ben de görüş bildireceğim. Yerel yönetimlerimizin böyle bir fırsatı değerlendirmeleri konusunda destek vermeye hazırız. "

Yenilikçi önlemleri yaygınlaştırmak: TIDE Projesi

AB'nin fon sağladığı TIDE “Şampiyon Şehirler” projesi, kent içi ulaşımı geliştirmek, 15 yenilikçi kentsel ulaşım ve mobilite çözümünün Avrupa'da gündeme gelmesini ve bunların yaygın olarak benimsenen politikalar olmasını sağlamayı amaçlıyor. 2004-2007 yılları arasında gerçekleştirdiği benzer çalışmalardan NICHES ve NICHES+ projeleri ile önemli kazanımlar elde edildiğini düşünen TIDE yönetimi, yerel yöneticilerin yenilikçi ulaşım çözümlerini uygulamaya koymak yönünde hâlâ biraz teşvik edilmeye ihtiyaç duyduklarına inanıyor.

Verilecek 19.000 avroluk hibe desteği, TIDE konsorsiyumu ile birlikte yenilikçi çözümlerden birinin geliştirilmesi ve uygulanmasına katkı olarak kullanılacak. Nisan 2013 - Haziran 2015 arasında yürütülecek “Şampiyon Şehirler” projesi, Yerel Yenilikçilik Forumlarında farklı paydaşların bir araya gelmesini, eğitim ve değişim etkinliklerini, çeşitli ülkelerde POLIS ve EUROCITIES kuruluşları ile birlikte ulusal bir yaygınlaştırma etkinlerinin düzenlenmesini de içeriyor.


Daha fazla bilgi için ilgili siteyi ziyaret edebilir, info@embarqturkiye.org adresine mail atabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/sampiyon-sehirler-projesine-katilim-cagrisi_104058.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!