Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Selahattin Tüysüz Mimarlık ve Impromptu Arquitectos'a Portekiz'den Uluslararası Ödül

ExperimentaDesign ve Galp Energia Vakfı tarafından düzenlenen ve Lizbon'da gerçekleştirilecek bir bisiklet köprüsü için yaratıcı fikirler bekleyen uluslararası fikir yarışmasında, Impromptu Arquitectos ile işbirliği yapan Selahattin Tüysüz Mimarlık'ın projesi üçüncülüğe layık görüldü. 9 Eylül 2009'da başlayan ve 8 Kasım'a dek sürecek olan

Selahattin Tüysüz Mimarlık ve Impromptu Arquitectos'a Portekiz'den Uluslararası Ödül

Eylül – 8 Kasım tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleştirilen ExperimentaDesign Festivali’nin bu seneki teması “It’s About Time” olarak belirlendi. Beşinci senesindeki etkinliğe paralel olarak düzenlenen “Portekiz, Lizbon’da Bir Bisiklet Köprüsü İçin Fikir Yarışması”nda ise Portekiz’in başkenti için düzenlenecek yeni altyapı çalışmasına ilham kaynağı olmak üzere mimarlar, mühendisler ve tüm yan disiplinlerden meslek adamları davet edildi.

Lizbon’a ait bir sürdürülebilirlik mirası inşa etmek üzere yola çıkılan projede, yalnızca yayalar ve bisikletlilere açık olacak bir köprünün tasarlanması ve “landmark” statüsüne erişecek bir strüktürün ortaya konulması isteniyordu. Söz konusu bisiklet köprüsü projesine dair fikirlerin birleştirilmesi amacıyla yola çıkılan uluslararası yarışma vasıtası ile de, şehir içinde bisiklet kullanımının teşvik etmesi hedeflendi.Sonuçları 4 Ekim’de açıklanan “Portekiz, Lizbon’da Bir Bisiklet Köprüsü İçin Fikir Yarışması”nın birinciliğine Portekizli Telmo Cruz + Maximina Almeida + António Adão da Fonseca’dan oluşan ekip, ikinciliğe ise İngiliz Moxon Architects Limited layık görüldü. Uluslararası yarışmada üçüncülüğe seçilen proje ise, Selahattin Tüysüz Mimarlık ile yerel mimarlık pratiği Impromptu Arquitectos’un ortak ürünü oldu.

8 Kasım’a dek sürecek olan ExperimentaDesign Festivali kapsamında düzenlenen yarışmanın seçki sergisi, 4-8 Ekim tarihleri arasında izleyicilerle buluştu.

Selahattin Tüysüz Hakkında
1983 yılında İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Fransız Lisesinden mezun oldu. 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazandı. 2004 yılı Haziran - Ekim arasında Dominique PERRAULT’da çalıştı. 2005 yılında Ecole Speciale d'Architecture de Paris’de okudu; bu okulda Peter COOK Studio’da bitirme projesi yaptı ve Claude PARENT Workshop’a katıldı. 2005 yılı Haziran - Eylül arası Anthony BECHU Architecture’de çalıştı. 2005 Eylül - 2006 Mart arası EAA’da “Ulus Çarmıklı Housing” projesinin yürütücülüğünü yaptı. 2006 Temmuz’da Hanif KARA yürütücülüğünde Bauhaus’da “Concrete Master Class on Plastic – Opacity”ye katıldı. 2006 Ekim’de başladığı Architectural Association DRL (Design Research Laboratory) lisansüstü programında hazırladığı ”Amalgam - Shanghai Post – Expo Urban Planning” projesiyle yüksek mimarlık ve şehir planlama diploması almıştır.

2008 Mart ayında Zaha Hadid Architects’te başladığı çalışmalarını, 2007’de İstanbul ve Londra’da temellerini attığı “Selahattin Tüysüz Mimarlık” adı altında kurduğu ofisiyle sürdürmektedir. Mimarın projeleri London, Paris, Berlin, Minnesota, Delft, Innsbruck, Augsburg, İstanbul ve Ankara'da çeşitli sergilerde tanıtıldı.

Selahattin Tüysüz Mimarlık’ın Impromptu Arquitectos işbirliğinde tasarladığı projenin detayları için ilerleyiniz. >>>>>>

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6  |   7  |   8  |   9  |   10  |   11
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/selahattin-tuysuz-mimarlik-ve-impromptu-arquitectosa-portekizden-uluslararasi-odul_73671.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!