Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türk Kızına Avrupa Mimarlık Ödülü

Avrupa Mimarlık Eğitimi Birliği (EAAE) 2001-2002 Mimarlık Ödülleri'ne bir Türk mimar da layık görüldü. Ödüller, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'dak

Hürriyetb>Avrupa Mimarlık Eğitimi Birliği (EAAE) 2001-2002 Mimarlık Ödülleri'ne bir Türk mimar da layık görüldü. Ödüller, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümü'nde verildi.
Dünyanın çeşitli bölgelerinden 58 mimarın davet edildiği ödül töreninde, 58 kişi içinden sadece Türkiye, İngiltere, Almanya, İsviçre, Belçika, Brezilya, Danimarka, İtalya ve Fransa'dan 13 mimarın yapmış olduğu çalışmalar ödüle layık görüldü. Türkiye'den Ayşen Ciravoğlu, 1. mansiyon ödülünün sahibi oldu. ‘‘Mimari tasarım eğitiminde formel ve enformel çalışmalar’’ konulu yazısıyla ödül alan Ayşen Ciravoğlu, ‘‘Yazımda, bugün üniversitelerde yapılan eğitimde bazı aksaklıkların olabileceğini, bu dezavantajların enformel eğitimle, yani öğrencilerin kendi istekleri doğrultusunda katıldıkları organizasyonlarla tamamlanabileceğini anlattım’’ dedi. 1977 Doğumlu Ayşen Ciravoğlu, 1998 yılında İstanbul Teknik üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/turk-kizina-avrupa-mimarlik-odulu_2599.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!