Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye'den İki Ofis WAF Ödüllerinden Birincilikle Dönüyor

Barselonada'ki Dünya Mimarlık Festivali (WAF) kapsamında gerçekleştirilen WAF ödülleri seçici kurul değerlendirmesinin bugün (4 Kasım 2010) düzenlenen ikinci turunda kazananlar açıklandı. Ödüle layık görülen mimarlık ofisleri arasında Türkiye'den iki ofis de yer alıyor. TOCA "Üretim, Enerji ve Dönüşüm", Erginoğlu&Çalışlar ise "Yeni ve Eski"

yapi.com.tr
Türkiye'den İki Ofis WAF Ödüllerinden Birincilikle Dönüyor

Tohum Tesisi Projesi, TOCA

Barselonada'ki Dünya Mimarlık Festivali (WAF) kapsamında gerçekleştirilen WAF ödülleri seçici kurul değerlendirmesinin bugün (4 Kasım 2010) düzenlenen ikinci turunda kazananlar açıklandı. Ödüle layık görülen mimarlık ofisleri arasında Türkiye'den iki ofis de yer alıyor. TOCA "Üretim, Enerji ve Dönüşüm", Erginoğlu&Çalışlar ise "Yeni ve Eski" kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

Barselona'da düzenlenen ve dün itibariyle başlayan Dünya Mimarlık Festivali'nin ilk gün değerlendirmesi sonucunda, WAF Ödülleri'nin ilk 10 kategorisinin kazananları belirlenmişti. Festivalin ikinci gününde, bugün, Arata Isozaki'nin kapanış konuşmasının ardından Paul Finch diğer 14 kategoride ödüle değer görülen ofisleri açıkladı. Kazananlar arasında Türkiye'den iki ofisin de yer alıyor olması sevinçle karşılandı.

TOCA (The Office of Contemporary Architecture), Azerbaycan Yevlakh'ta gerçekleştirdiği Tohum Tesisi Projesi ile "Üretim, Enerji ve Dönüşüm" kategorisinde birinciliği elde ederken; Erginoğlu&Çalışlar ise DDB Ofis Projesi ile "Yeni ve Eski" kategorisinin birincisi oldu.


DDB Ofis Projesi, Erginoğlu&Çalışlar

TOCA ve Erginoğlu&Çalışlar böylelikle, yarın WAF süper jürisi tarafından değerlendirmesi gerçekleştirilecek olan "Yılın Binası" ödülü için de yarışmaya hak kazandı.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/turkiyeden-iki-ofis-waf-odullerinden-birincilikle-donuyor_83608.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!