Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Türkiye’nin Çarşıları”nı Ölümsüzleştirmek için Fotoğraf Yarışması

“Türkiye’nin Çarşıları” temalı fotoğraf yarışması ile geleneksel çarşılar fotoğraf karelerinde ölümsüzleşecek. Herkesin katılımına açık olan yarışmayla, Türkiye’nin dört bir yanındaki tarihi çarşıların yepyeni bir gözle fotoğraflanmasının yanısıra ülkedeki geleneksel ticarete dair görsel bir bellek oluşturulması amaçlanıyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

“Türkiye’nin Çarşıları”nı Ölümsüzleştirmek için Fotoğraf Yarışması “Türkiye’nin Çarşıları”nı Ölümsüzleştirmek için Fotoğraf Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 4 Ekim 2013
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 15 Ekim 2013
DÜZENLEYEN

Sanalpazar.com ve İFSAK

WEB ADRESİ

sanalpazar.com/turkiyenincarsilari

+ Ajandama Ekle

Hayata geçirdiği 'Çarşılar' projesi ile İstanbul ve Anadolu’nun dört bir yanındaki çarşıları sanal ortama taşıyarak her bölgedeki alıcı ve satıcıları buluşturan Sanalpazar.com, “Türkiye’nin Çarşıları” ulusal fotoğraf yarışmasıyla geleneksel çarşılarımızı fotoğrafçıların gözünden ölümsüzleştirirken, ülkemizdeki geleneksel ticarete dair görsel bir bellek de oluşturacak.

Sanalpazar.com ve İFSAK işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmayla, çarşılardaki canlı ticaret yaşamına dair bir seçkinin oluşturulması ve geleneksel ticaretin özündeki geleneklerden kopmadan e-ticarete evrilebileceğinin vurgulanması da hedefleniyor.

Geleneksel çarşılardaki ticaret fotoğraflarda yaşayacak

Sanalpazar.com’un İFSAK ile birlikte düzenlediği ve herkesin katılımına açık olan yarışma, Türkiye’nin tüm illerindeki herhangi bir çarşının fotoğraflarına açık olacak. Yarışmanın seçici kurulunda ise, fotoğraf sanatçıları İzzet Keribar, İbrahim Zaman, Gültekin Çizgen’in yanı sıra Sanalpazar.com Genel Müdürü Cem Kesici ve İFSAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Şenbak bulunuyor.

'Türkiye’nin Çarşıları' temalı ulusal fotoğraf yarışmasında 1’inci seçilen yarışmacı 5 bin, 2’nci seçilen yarışmacı 4 bin, 3’üncü seçilen yarışmacı ise 3 bin TL değerindeki ödülün sahibi olacak. Yarışmada aynı zamanda 3 adet 1.000 TL’lik mansiyon ödülü verilecek ve sergilenecek 30 fotoğrafın sahiplerine 200 TL armağan edilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin www.sanalpazar.com/turkiyenincarsilari adresinde yer alan katılım formunu doldurarak çektikleri fotoğrafları 4 Ekim 2013 tarihine kadar İFSAK - Sayın Zeynep Günay, İstiklal Caddesi, Ayhan Işık Sokak, No: 32/2 Beyoğlu/İstanbul adresine iletmeleri gerekiyor. Yarışma ile ilgili tüm ayrıntılara da www.sanalpazar.com/turkiyenincarsilari adresinden ulaşılabilir.

ETİKETLER: ekonomi kent
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/turkiyenin-carsilarini-olumsuzlestirmek-icin-fotograf-yarismasi_108045.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!