Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması

British Council tarafından bu yıl 10 ülkede belirlenecek genç ve yaratıcı girişimciler, Eylül ayında İngiltere’de “Yılın Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi” olmak için yarışacak. Yarışma, British Council ve İstanbul Modern işbirliği ile gerçekleştiriliyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması
SON BAŞVURU TARİHİ 20 Haziran 2008
+ Ajandama Ekle

British Council tarafından 2005 yılında başlatılan "Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması" bu yıl ilk kez ülkemizde gerçekleşecek. British Council tarafından bu yıl 10 ülkede belirlenecek genç ve yaratıcı girişimciler, Eylül ayında İngiltere’de “Yılın Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi” olmak için yarışacak. İstanbul Modern işbirliğinde gerçekleşen yarışmanın Türkiye elemelerinin sponsorluğunu Eczacıbaşı Topluluğu ve topluluğun son yıllarda tasarım alanındaki atağıyla dikkat çeken kuruluşu VitrA üstlendi.

Türkiye’de tasarım girişimciliği alanında yapılacak olan bu yılki yarışma, 25-35 yaş arasında, en az 3 yıldır tasarım alanında çalışan, iyi derecede İngilizce bilen ve yaratıcı fikirlerine güvenen herkese açık. Yarışmanın kategorileri arasında mimarlık, grafik tasarım, ürün tasarımı ve tasarım tanıtımı bulunuyor.

Gelişen ekonomilerden, yaratıcı fikirlerin ortaya çıkarılarak, uluslararası platformda tanınmasını hedefleyen ve British Council Londra tarafından yürütülen bu programda, kurumun dünyanın 110 ülkesindeki temsilcilikleri, yarışmak istedikleri alanı belirleyip, başvurularını yapıyor. Merkez ofis tarafından, her yıl, farklı yarışma kategorileri için 10 ülke belirleniyor. Bu yıl Türkiye’nin ilk kez aralarında bulunduğu tasarım girişimcileri kategorisinde, Mısır, Hindistan, Lübnan, Malezya, Meksika, Polonya, Slovenya, Güney Afrika ve Tayvan temsilcileri yer alıyor.

Yarışma kategorileri:
- Mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj mimarlığı
- Grafik Tasarım: İletişim, yayın, reklam, mültimedya
- Ürün Tasarımı: Mobilya, endüstriyel ürünler ve el sanatları 
- Tasarım Tanıtımı: Sergiler, etkinlikler, festivaller ve perakende
- Yukarıda belirtilen alanlardan birinde danışmanlık hizmeti verenler

Türkiye birincisinin seçkin bir seçici kurul tarafından belirleneceği Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi yarışmasında, ikinci ve üçüncü para ödülü alırken, finalist ise eylül ayında, İngiltere’de seçici kurulun karşısına çıkacak ve yaklaşık 45 dakikalık bir süre içinde yenilikçi fikrini tanıtarak, 'Yılın Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi' olmak için yarışacak.

Türkiye birincisini bekleyen bir diğer ödül de, İngiltere’de iki haftalık bir süre ile katılacağı yoğun programda, sektörün önde gelen isim ve kurumlarıyla tanışma fırsatı ve Avrupa’nın en tanınmış tasarım festivallerinden biri olan %100 Design festivalini izleme şansı.

Yılın Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi Ödülü’ne değer görülen kişi, 7500 poundluk bir mali destekle, yenilikçi fikrini British Council ile birlikte yürüteceği bir proje çerçevesinde gerçekleştirme fırsatını bulacak.

Son başvuru tarihi 20 Haziran 2008 olan yarışmanın Türkiye finali 2 Temmuz'da gerçekleştirilecek. İngiltere'de düzenlenecek olan uluslararası final yarışmasının ise, henüz kesinleşmemekle birlikte, 8-19 Eylül tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

Yarışmaya katılmak için başvurmak üzere tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/uluslararasi-genc-tasarim-girisimcisi-yarismasi_60953.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!