Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

‘WRI Ross Center Prize for Cities’

Tüm dünya şehirlerinin girişimleri ve sürdürülebilir etkiye sahip kentsel dönüşüm projelerinin yarışacağı ‘WRI Ross Center Prize for Cities’ ödülü için son başvuru tarihi 7 Temmuz 2020 olarak açıklandı.

yapi.com.tr

Ödüller

‘WRI Ross Center Prize for Cities’ ‘WRI Ross Center Prize for Cities’

Kentlerde yaşayan milyonlarca insana daha iyi bir yaşam sunmayı hedefleyen WRI Ross Center for Sustainable Cities’in bu yıl ikinci kez vereceği ‘WRI Ross Center Prize for Cities’ ödülüne başvuru süresi uzatıldı. Dünyada kentleşme alanında değişim yaratanları teşvik etmeyi amaçlayan ödülün bu yılki teması ‘Değişen İklim için Kapsayıcı Şehir’.

Şehirler hem iklim krizi hem kentsel eşitsizliklerle başa çıkarak değişen bir iklimde nasıl yaşanıp gelişme kaydedilebileceğini gösteren girişim ve projeleriyle ödül için başvurabilecek. Birinci gelecek şehir 250 bin dolarlık ödülün sahibi olacak, diğer dört finalist de 25’er bin dolar kazanacak.

 

 

WRI Ross Center for Sustainable Cities Direktörü Ani Dasgupta; “Yaşadığımız krizin ağırlığı, dönüştürücü etkiye sahip kentsel değişimin ne kadar hayati olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu süreçte şehirlerin birbirinden öğrenmesi ise her zamankinden daha önemli. Ödül, daha kapsayıcı ve dirençli şehirleri mümkün kılan kentsel değişim aktörlerinin hikayelerine ışık tutuyor” dedi.

Eskişehir Geçen Yıl Finale Kalmıştı
Geçtiğimiz yıl ilki verilen ödül için 200’den fazla başvuru yapıldığını, finale kalan şehirlerden birinin de Eskişehir olduğunu hatırlatan WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Direktörü Dr. Güneş Cansız ise; “Çığır açan girişimleri ve sürdürülebilir etkiye sahip kentsel dönüşüm projeleriyle Türkiye’den şehirleri bu ödül için başvurmaya davet ediyoruz. Kamudan, özel sektörden ve sivil toplumdan hem kurumla hem de bireyler, Türkçe hazırladıkları başvuru dosyasıyla ödül için başvurabilirler” diye konuştu.

‘2020-2021 WRI Ross Center Prize for Cities’ için son başvuru tarihi 7 Temmuz 2020. Ön elemenin ardından finale kalanlar bu yılın ekim ayında açıklanacak, ödül töreni ise Nisan 2021’de New York’ta düzenlenecek. 

Ödülle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/wri-ross-center-prize-for-cities_180371.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!