Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

REDEVCO Türkiye'nin Erzurum...

GORDİON Alışveriş Merkezi de BREEAM'lendi

REDEVCO Türkiye, “Çok İyi” dereceyle ikinci BREEAM Sertifikası’nı Gordion Alışveriş Merkezi'yle aldı. 17 Eylül tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Gordion Alışveriş Merkezi, Ankara’nın ilk yeşil alışveriş merkezi ve BREEAM Sertifikası’na sahip ilk binası olma özelliğini taşıyor.

yapi.com.tr
1 GORDİON Alışveriş Merkezi de BREEAM'lendi

REDEVCO Türkiye, “Çok İyi” dereceyle ikinci BREEAM Sertifikası’nı Gordion Alışveriş Merkezi'yle aldı. 17 Eylül tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açacak olan Gordion Alışveriş Merkezi, Ankara’nın ilk yeşil alışveriş merkezi ve BREEAM Sertifikası’na sahip ilk binası olma özelliğini taşıyor. REDEVCO’nun, geçtiğimiz Mayıs ayında BREEAM Sertifikası’nı alan Erzurum Alışveriş Merkezi Projesi gibi, Gordion Alışveriş Merkezi Projesi de BREEAM Avrupa Perakende Şeması’nın gelişimi için pilot proje vazifesi gördü.
                                    
Gordion Alışveriş Merkezi açıldıktan sonra, REDEVCO’nun çevre duyarlılığı politikasının ana ilkelerinden birine uygun olarak, binanın çevresel performansının sürekli iyileştirilmesini garantiye almak üzere “BREEAM in Use”  Sertifikası için de ayrıca başvuruda bulunulacak.

Gordion Alışveriş Merkezi kendi enerjisini kısmen üretecek. Alışveriş Merkezi’nin elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde18’i kojenerasyon sistemi ile sağlanacak. Sistemin verimliliği, atık ısının ısıtma ve soğutmada kullanımı yoluyla maksimize edilecek. Bu da, Türkiye’deki diğer alışveriş merkezlerine kıyasla metrekare başına daha az karbondioksit salınımına imkan verecek. Gordion Alışveriş Merkezi’nin metro istasyonu üzerinde konumlanması, ziyaretçilerden kaynaklanan karbondioksit salınımının da aza indirgenmesini sağlayacak.

Gordion Alışveriş Merkezi’nin yaklaşık yüzde 90’ı kiralanmış bulunuyor. Ana kiracıları Carrefour, Electroworld, Zara, C&A ve Marks & Spencer ile ziyaretçileri için bir çekim merkezi olan Gordion, Cinebonus ve tanınmış restoranlar Num Num, Sushico ve Cook Shop ile yapılan yeni sözleşmeler ile, gerek Çayyolu Bölgesi gerekse de komşu ilçeler için sosyal açıdan vazgeçilmez bir buluşma noktası da olacak.

Gordion Alışveriş Merkezi, Chapman Taylor ve RedevConcepts tarafından tasarlanmıştı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/gordion-alisveris-merkezi-de-breeamlendi_72202.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • çok büyük yer içi de çok güzel ben çok sevdim YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!