Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yoğun Talep Nef Ataköy 22'nin Lansmanını Öne Aldırdı

Proje duyurulmadan 420 müşteri satış ofislerine gelip yer ayırttı, internet üzerinden 5000’in üzerinde ön talep formu dolduruldu; 20 Mayıs'ta yapılması planlanan lansmanı öne aldı. 420 Milyon TL yatırım değerine sahip Nef Ataköy 22, Nef'in şimdiye kadar geliştirdiği en kapsamlı proje olma özelliğini taşıyor.

yapi.com.tr
Yoğun Talep Nef Ataköy 22'nin Lansmanını Öne Aldırdı

İstanbul’un merkezi lokasyonlarında projelere imza atan Nef, Four Seasons Bosphorus'ta düzenlenen toplantı ile 6 bloktan oluşan ve toplam 420 milyon TL yatırım değerine sahip Nef Ataköy 22’yi tanıttı. 20 Mayıs’ta satışına başlanacak projenin Mayıs 2017’de teslim edilmesi planlanıyor. Ataköy’ün en merkezi arazisi üzerinde Peker Grup’a ait yaklaşık 25 bin metrekarelik bir alanda yükselecek proje için sadece Nef müşterilerine yapılan iç bilgilendirme sonucu 420 müşterinin satış ofislerine gelip yer ayırttığını ve internet üzerinden de 5000’in üzerinde ön talep formu doldurulduğunu söyleyen Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur; bu nedenle 20 Mayıs’ta başlayacak satış öncesi erkenden bilgilendirme yapma kararı verdiklerini belirtti.

ErdenErden TimurNef Ataköy 22'yi şimdiye kadar geliştirdikleri en kapsamlı proje olarak tanımlayan ve alışılmış Nef projelerine göre daha farklı fonksiyonlarda yaşam alanları ve yeni hizmetler sunacaklarını kaydeden Timur; Mayıs ayı içinde tanıtımı yapılacak yeni buluşları 'Foldlife' hakkında da ipuçları verdi. Timur, "Şimdiye kadar foldhome sistemimiz ile evlerin içini katlıyorduk; yeni keşfimiz ile artık Nef Ataköy 22 projemizde hayatı da katlamaya başlıyoruz" diyerek, içeriği çok kuvvetli ve detaylı bir sistem geliştirdiklerini belirtti. İnsanoğlunun sınırsızlığı sevdiğini ve herşeyin hayal etmekle başladığına işaret eden Timur; Nef'in aslında tasarımı ve lüksü demokratikleştirerek ulaşılabilir kıldığını, mutluluğu katladıklarını ifade etti.

Önümüzdeki on sene içerisinde gayrimenkul sektöründe uluslararası bir marka olma hedefi çerçevesinde uluslararası işbirliklerine her zaman çok önem verdiklerini dile getiren Timur, gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda Nef Ataköy 22’nin bir konut bloğu için Kuveytli bir fonla satışa çıkılmadan anlaşıldığını da sözlerine ekledi.

Nef Ataköy 22, 6 bloktan oluşuyor

Projenin detayları hakkında bilgi veren Nef Satış ve Pazarlama Direktörü Selçuk Çelik de; “Nef Ataköy 22; 1 ofis, 1 residans, 3 konut ve 1 otel bloğu olmak üzere toplam 6 bloktan oluşuyor. Projede home-office, konut ve rezidansların yanı sıra luxury apartments olarak adlandırdığımız deniz manzaralı büyük metrekareli daireler de yer alıyor. Ayrıca iki podyum bloğuyla birbirine bağlanan projede teras ofisler ve mazağazalar da bulunuyor. Projenin avlusunda yer alan alışveriş ve iş meydanı ile yeni bir mağazacılık anlayışı getiriyoruz” şeklinde konuştu.

SelçukSelçuk ÇelikKonsept tasarım yarışmayla elde edildi

Projenin mimarlarını, dünyaca ünlü mimarlık ofislerinin katıldığı bir yarışma ile belirlediklerini aktaran Çelik, "Toplam 6 bloktan oluşan Nef Ataköy 22, dünyanın en iyi 3 mimarlık ofisinden biri olarak gösterilen, Dali Müzesi ve Four Seasons otellerinin mimarı olan HOK firmasının karma projelerde uzman Washington ofisi tarafından tasarlandı. Projenin lobi, kat holü ve daire içi detayları gibi alanları da House Cafe, Kitchenette gibi mekanların tasarımını yapan ünlü Türk tasarım firması Autoban imzasını taşıyor” dedi. Çelik, projede yer alan kapı kolundan asansör tuşuna, banyo seramiğinden, armatürlerine kadar her bir detayın da Sony, Swarovski, Starbucks, Ikea gibi dünyaca ünlü markaların tasarımcıları tarafından tasarlandığını belirtti.

Fiyatlar 150 bin dolardan başlıyor

Yüzde 1 KDV uygulaması bulunan Nef Ataköy 22’de 45 ile 235 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin yanısıra home-officeler ve mağazalarda yer alıyor. Kata ve konuma göre değişiklik gösteren 1+1 dairelerin fiyatları 150 bin dolardan başlıyor. Nef, Ataköy 22’de proje finansmanı için Odeabank ile anlaştı.

Nef Ataköy 22 künyesi

Lokasyon / Ataköy
Proje Adres / Ataköy 7.8.9.10 Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. Bakırköy/İstanbul
Mimari tasarım / Konsept: HOK Washington DC, Lokal Mimari Grup: DOME
Teslim Tarihi / Mayıs 2017
Arsa Alanı / 24 bin 208.75 m²

Foldhome Üniteleri / Entertainment Room, First Aid Room, Fitness, Playstation Room, Cinema Room, Prv. Studio, Event Room, Gusto Room, Party&Karaoke Room, Guest Room, Music Studio, Basketball, Mini Football, Open air Barbeque, Open air cinema, Open air Lounge, Open Air Playground       

Foldoffice Üniteleri / Archive Room, Classroom/Auditorium, Copy Centre, Entertainment Room, First Aid Room, Fitness, Kitchenette, Locker Room, Meeting+Video Conf. Room, Owner’s Lounge, Playground, Playstation, Prv. Cinema, Open Air Lounge

Blok Adedi / 6  (4 Konut & 1 Home Office & 1 Otel)

A Blok Ofis / 850 m² kat alanı / 15bin m² ofis alanı (18 Kat)
B Blok Konut / 17 Kat
                           264 adet: 1+1  
                           26 adet:  2+1
                           36 adet:  3+1
C Blok Konut (Flats) / 18 Kat
                           244 adet (1+1)
D Blok Konut (Apartments) / 18 Kat
                            23 adet:  1+1
                            101 adet: 2+1
                            26 adet:  3+1
                            52 adet:  4+1
E Blok Konut (Flats) / 18 Kat
                             265 adet: 1+1
F Blok Otel / 18 Kat
                              232 oda.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yogun-talep-nef-atakoy-22nin-lansmanini-one-aldirdi_119745.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!