Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

'' e) Hiçbiri ''

Sanatçı Alev Gözonar'ın farklı malzeme ve teknikleri birarada kullanarak yarattığı eserleri Çağla Cabaoğlu Art Gallery'de izleyicisiyle buluşacak.

yapi.com.tr

Sergiler

 '' e) Hiçbiri ''
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Mayıs 2009
BİTİŞ TARİHİ: 21 Haziran 2009
YER: Cağla Cabaoğlu Art Gallery, Teşvikiye, İstanbul
DÜZENLEYEN: Cağla Cabaoğlu Art Gallery
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 291 37 91 F: (212) 291 37 90
+ Ajandama Ekle

anatçı  Alev Gözonar'ın farklı malzeme ve teknikleri birarada kullanarak yarattığı eserleri Çağla Cabaoğlu Art Gallery'de izleyicisiyle buluşacak.

‘Bir oyun yazarı bir sergi gezer ...
Her bir esere birkaç muhtemel isim yakıştırır...
Sanatçının onları yaparken neler düşündüğünü hiç bilmeksizin, hiç sormaksızın....
Sanatçı isimlere bakar, hiçbir şey söylemez..
Muzipçe gülümser....’

Oyun yazarı ve yönetmen Kerem Kurdoğlu 'nun Alev Gözonar'ın eserleri için uydurduğu bir ‘isim koymaca oyunu’ sergiye eşlik edecek...

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü’nde eğitimini tamamlayan Alev Gözonar bir süre tekstil alanında çalıştı. Son dönem çalışmalarıyla, sanatçı kimliğinin farklı bir alanda yeniden doğuşunu gerçekleştirdi. Bu sergi, işte bu yeniden doğuşun sergisi.

İşlerini "Duvarda Heykel, Heykelde Resim" olarak tanımlayan sanatçı kimi zaman renk, kimi zaman desen, bazen de bir duygu ya da yaşadığı bir olaydan yola çıkarak seramik, pleksi, ahşap, çelik tel gibi farklı malzemeleri birarada kullanıyor. Vurgulama yöntemi olarak seçtiği tekrarlarında tekstil geçmişinin yansımalarını gördüğümüz sanatçının işerinde bulunan diğer ortak özellikler arasında geometrik formların kullanılış biçimini ve siyah/beyazın diğer renklerle ‘karışmadan içiçe’ birlikteliğini sayabiliriz. 

Sanatçı Alev Gözonar, National Polymer Clay Guild’in  ilk ve tek Türk üyesi  olarak  21-28 Şubat 2008 tarihleri arasında  Baltimore, Maryland’de yapılan NPCG Synergy “Moving Forward, Looking Back” adlı konferansa konuşmacı olarak katıldı. 8 Ağustos- 22 Kasım 2009 tarihleri arasında Brockton/FullerCraft Museum’da yapılacak olan “Sculpting Color In Your Hands” başlıklı sergide yer alacak 13 sanatçıdan  biri olması istendi. Bu davetle ilgili hazırlıklarını sürdüren Alev Gözonar sergide yer alacak tek Türk sanatçı.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/--e-hicbiri--_68527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!