Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

2023’e Doğru Atık Yönetimi Masaya Yatırılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV), 'atık yönetimi' alanındaki yeniliklerin değerlendirilmesi amacı ile '2023’e Doğru Atık Yönetimi Sempozyumu' düzenliyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

2023’e Doğru Atık Yönetimi Masaya Yatırılıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Ocak 2015
BİTİŞ TARİHİ: 29 Ocak 2015
YER: Maritim Pine Beach Resort Otel, İleribaşı mevkii 5. parsel, Belek
ŞEHİR: Antalya
DÜZENLEYEN:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV)

+ Ajandama Ekle

4 gün sürecek '2023’e Doğru Atık Yönetimi Sempozyumu' ile başta üniversiteler, özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, meslek odası ve birlikler, enstitüler ve belediyeler ile bilgi alışverişinde bulunulması ve atık yönetimi alanındaki yeniliklerin değerlendirilmesi hedefleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de açılışına katılması beklenen sempozyuma yaklaşık 400'ün üzerinde kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütünden 750 kişiden fazla kişinin katılım sağlaması bekleniyor. Bu yıl, Fransa, Norveç, Almanya, Belçika, İspanya, Romanya gibi ülkelerden katılımcı ve konuşmacılar da sempozyumda yer alacak.

30 oturum, 78 konuşmacı

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek 2023’e Doğru Atık Yönetimi Sempozyumu'nda 30 oturumda 78 konuşmacı yer alacak. Sempozyumda; Ulusal Geri Dönüşüm Startejisi ve Eylem Planı, Atık Yönetiminde Yeni Mevzuat, Maden Atıklarının Yönetimi, Sağlık Kuruluşlarında Atık Yönetimi, Tıbbi Atıkların Bertarafı, Atık Yönetiminde Ar-Ge Çalışmaları, Atık Yönetiminde Uygulanacak Teşvikler ve Finansman Kaynakları, Kentsel Dönüşümde Atık Yönetimi, Düzenli Depolama Sahaları, İklim Değişikliği ve Sızıntı Suyu Yönetimi, Madeni Atık Yağ Yönetimi ve Geri Kazanım Teknolojileri, Bitkisel Atık Yağlardan Biyodizel Üretimi, Temiz Çevre ve Sağlıklı Hayat Projesi, Hayvansal Atık ve Hayvansal Yan Ürün Yönetimi, Tehlikeli Atık Yönetimi, Atık Pillerin Toplanmasında Uygulanacak Temel Stratejiler, ÖTL Yönetiminin Avrupa ve Türkiye'deki Uygulamaları, Atık Akü Geri Kazanımının İnsan Sağlığı Üzerine Etkileri, Atıktan Enerji ve Alternatif Hammadde, Ambalaj Atıkları Avrupa Birliği Uygulamaları, Ambalaj Atıklarının Yönetiminde Ekonomik İşletmeler ve Yetkilendirilmiş Kuruluşlar, Atık Elektrikli Ve Elektronik Eşyaların Yönetimi, Ömrünü Tamamlamış Araçların Yönetim Sisteminin Etkinleştirilmesi, Yaklaşımlar ve Öneriler, Atıkların Yeniden Kullanılması, Belediye Atıklarının Yönetimi, Atık Ekonomisi ve Atık Yönetiminde İşci Sağlığı ve İş Güvenliği oturumlarında sunum, konuşma ve değerlendirmeler yapılacak.

Yeni teknoloji ve uygulamalar masaya yatırılacak

Ayrıca atık yönetimi alanındaki yeni ve temiz üretim teknolojileri, biyoreaktör tipi atık depolama, solidifikasyon ve stabilizasyon işlemleri, atık getirme merkezi gibi yeni teknoloji ve uygulamalar çeşitli oturumlarda ele alınacak. Avrupa Çevre Bürosu, Expra, İfas gibi uluslararası kuruluşların temsilcileri de sunum yapmak üzere sempozyuma katılacaklar.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/2023e-dogru-atik-yonetimi-masaya-yatiriliyor_128054.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!