Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atık Yönetmeliklerinde Kirliliğe Son!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 12 yönetmelik ve 1 tebliğ birleştirilerek, Atık Yönetimi Yönetmeliği taslağı hazırlandı.

yapi.com.tr
Atık Yönetmeliklerinde Kirliliğe Son!

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Avrupa Birliğinin atık çerçeve direktifindeki güncellemeler örnek alınarak, mevzuattaki kavramların ortak yapı altında toplanması ve sadeleştirilmesi için Atık Yönetimi Yönetmeliği taslağı hazırlandı. Buna göre, Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeliği, Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği, Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Ömrünü Tamamlamış Lastiklerin Kontrolü Yönetmeliği, Poliklorlu Bifenil ve Poliklorlu Terfenillerin Kontrolü Hakkında Yönetmelik, Atık Yönetimi Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik, Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği, Ömrünü Tamamlamış Araçların Kontrolü Hakkında Yönetmelik, Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği ve Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği ile Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanımı Tebliği, tek yönetmelikte toplanacak.

Yönetmelik taslağı, Bakanlık birimleri, çevre ve şehircilik il müdürlükleri, kamu kurum ve kuruluşlarıyla sektör temsilcilerinden oluşan sivil toplum kuruluşlarının görüşüne açıldı. Gelen görüşler dikkate alınarak taslağa son şekli verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atik-yonetmeliklerinde-kirlilige-son_108252.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!