Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

“Ahşap Yapılar Nereye Gidiyor?” Konferansı YEM’de

Kanada’da yaşayan Ahşap Mühendisi Erol Karacabeyli, Yapı-Endüstri Merkezi ve Ulusal Ahşap Birliği’nin davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor.

yapi.com.tr
1

Toplantılar

“Ahşap Yapılar Nereye Gidiyor?” Konferansı YEM’de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Nisan 2009 18:30
YER: Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi ve Ulusal Ahşap Birliği
DİĞER BİLGİLER: YEM T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10 UAB T: (212) 292 43 80 F: (212) 249 98 50
+ Ajandama Ekle

anada’da yaşayan Ahşap Mühendisi Erol Karacabeyli, Yapı-Endüstri Merkezi ve Ulusal Ahşap Birliği’nin davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor.

40 yılı aşkın süredir yapı ve mimarlık sektörünü buluşturan Yapı-Endüstri Merkezi, sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltilmesi ve meslek profesyonellerinin iletişimini artırmak amacı ile düzenli olarak etkinlikler gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda 2009 yılından boyunca da farklı konu, içerik ve türlerde buluşmalara evsahipliği yapacak olan Yapı-Endüstri Merkezi, Ulusal Ahşap Birliği işbirliği ile 21. yüzyılda dünyadaki ahşap yapı teknolojisini ve sistemini ortaya koyan “Ahşap Yapılar Nereye Gidiyor?” konferansını düzenliyor.

Geçmişte Ahşap yapılaşma alanında dünya lideri olan ülkemizin son yıllarda özellikle kuzey Amerika’da ve Avrupa’da popüler olan, sürdürülebilir ormancılık ve  ahşap yapım sistemlerinden uzak kaldığını gözleyen Erol Karacabeyli, bu alanda var olan yirmi beş yılı aşkın tecrübesini izleyicilerle paylaşacak. Bu sistemle yapılabilecek temelde üç farklı yapı sistemini anlatacak olan Karacabeyli, özellikle yüksek yapılarda ahşap kullanımı konusunda ilgili mimar ve mühendisleri bilgilendirecek.

Program:
18.00–18.30 Kayıt
18.30–19.30 “Ahşap Yapılar Nereye Gidiyor?” Konferansı- Erol Karacabeyli

Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için lütfen buradan kayıt yaptırınız.

Erol Karacabeyli
Erol Karacabeyli, Ahşap Mühendisidir. Columbia’dan ikinci master derecesini elde ettikten sonra, Karacabeyli Forintek ( şu anda FPInnovations bir birimi) için ahşap mühendisliği alanında bilim adamı olarak çalışmaya başladı. Ahşap yapıların sismik performansı, ahşap ürünlerin yüklere karşı dayanımı alanlarında yirmi beş yılı aşkın tecrübesi olan Karacabeyli, halen Forintek Kuzey Labaratuvarı’nda yapı sistemleri bölümünün yöneticiliğini sürdürmektedir. Dünyada ahşap yapılar alanında kod ve standard geliştiren birçok komitenin üyesi olan Karacabeyli,  ahşap mühendisliğine 70’in üzerinde yayın ile önemli katkılarda bulunmuştur.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ahsap-yapilar-nereye-gidiyor-konferansi-yemde_67620.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • İller Bankası Genel Müdürlüğünde İnş.Müh.olarak çalışmaktayım. Ankara'dan İstanbul'a gelmemiz zor. Bu nedenle konu hakkında katalog veya broşür gönderebilir misiniz.Saygılar...(1.Cad.No.61-8 Balgat-ANKARA YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!