Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Eğitim Yapıları Panel Serisi 1: "Mimarlık ve Öğrenmenin Yeni Yolları"

Eğitim yapılarının mimarisi başarıya katkı sağlar mı? VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin üçüncü kitabı için Türkiye'ye gelecek mimar Dorte Mandrup, farklı eğitim modelleri ve yapıları arasındaki bağlantıyı anlatacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Eğitim Yapıları Panel Serisi 1: "Mimarlık ve Öğrenmenin Yeni Yolları"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Ocak 2014 18:00
BİTİŞ TARİHİ: 22 Ocak 2014 21:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) işbirliğinde

WEB ADRESİ:

VitrACagdasMimarlikDizisi.com

DİĞER BİLGİLER:

A: Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 Fulya, İstanbul
LCV: vitra@ab-pr.com

+ Ajandama Ekle

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD)'nin 3 yıl önce başlattığı VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kapsamında hazırlanan Eğitim Yapıları kitabı, okuyucularla buluşmaya hazırlanıyor.

20 yıllık tecrübesiyle birçok eğitim yapısına imza atan mimar Dorte Mandrup, kitabın 22 Ocak 2014 Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi (YEM)'de gerçekleştirilecek tanıtım gecesine konuşmacı olarak katılacak.

Eğitim yapılarının yenilenmesine odaklı projeleriyle tanınan Danimarkalı mimar, farklı eğitim modelleri ve yapıları arasındaki bağlantıyı içeren bir konuşma gerçekleştirecek. Mimar Şebnem Yalınay Çinici’nin moderasyonunu yapacağı “Mimarlık ve Öğrenme’nin Yeni Yolları” başlıklı konuşmada; eğitim yapılarında mimarinin başarıya katkısı, eğitim ortamlarının farklı disiplinlere göre düzenlenmesi gibi konulara değinecek. 


Dorte Mandrup, Kopenhag'daki Kvartershus halkevi projesinin önünde.  / Fotoğraf: Uffe Weng, Ulrike Schacht


Paneli canlı yayın ile VitrACagdasMimarlikDizisi.com adresinden izleyebilirsiniz. Ayrıca TSMD Mimarlık Merkezi, İstanbul’a canlı yayın ile bağlanıp, paneli eşzamanlı olarak Ankaralı mimarlar ile buluşturacak.  


Dorte Mandrup hakkında:

Dorte Mandrup Arkitekter şirketinin kurucusu ve sahibi Mandrup, ağırlıklı olarak eğitim yapılarının yenilenmesi, eğitim ortamı, eğitim ortamlarının farklı disiplinlere göre düzenlenmesi konulu projelere imza atıyor. “Yeni çağın bilgi transferini nasıl oluşturabiliriz?” sorusundan yola çıkarak öğrenci ve öğretmenler için farklı çözümler sunan mimar, oluşturduğu dinamik mekânlarla, disiplinlerarası etkileşimi de sağlıyor. Geliştirdiği projelerle eski eğitim yapılarını yeni eğitim yöntemlerine göre yeniden düzenleyen Mandrup, eğitmenlerin çalışma tekniklerini sorgulamalarına yardımcı oluyor.


VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi ve Eğitim Yapıları hakkında:
VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kapsamında yayımlanacak “Eğitim Yapıları” başlıklı kitapta; Türkiye’de 2000 yılı sonrasında inşa edilen okul öncesi eğitim yapıları, kampüsler, teknoparklar, ArGe merkezleri gibi eğitimle doğrudan ilişkili yapılardan örnekler yer alıyor. Türkiye’de çağdaş mimarlık alanında kaynak ve bellek oluşturmayı amaçlayan kitabın editörlüğünü Banu Binat ve Neslihan Şık yapıyor. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan kitap, VitrACagdasMimarlikDizisi.com adresinden e-kitap formatında da temin edilebilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/egitim-yapilari-panel-serisi-1-mimarlik-ve-ogrenmenin-yeni-yollari_115882.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!