Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Elif Uras'ın Mekana Özgü Yerleştirmesi: Kaynak

Elif Uras’ın mekana özgü yerleştirmesi "Kaynak" ile son yıllardaki üretimini belgeleyeceği kapsamlı monografisi, GALERIST öncülüğünde, Kale Grubu'nun desteğiyle, 24 Kasım - 30 Aralık 2018 tarihlerinde Galata Rum Okulu’nun yanındaki tarihi mekanda izleyicilerle buluşuyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Elif Uras'ın Mekana Özgü Yerleştirmesi: Kaynak
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 24 Kasım 2018
BİTİŞ TARİHİ: 30 Aralık 2018
YER: Galata Rum Okulu
DÜZENLEYEN:

Galerist, Kale Grubu desteğiyle

+ Ajandama Ekle

Çeşitli tarihsel ve kültürel referanslardan beslenen Elif Uras, ortak miras, kültürel melezlik, üretkenlik, gelenek ve emek gibi kavramları sorguluyor. Çalışmalarını New York ve İstanbul’da sürdüren sanatçının yeni işleri, Galata Rum Okulu’nun yanında uzun zamandır kamuyla buluşmayı bekleyen tarihi bir mekanın dönüşmesine de vesile oluyor.

Elif Uras, ‘Kaynak’, 2018, Kağıt üzerine kurşun kalem, 20x30 cm, Sanatçı ve Galerist’in izniyle.

Uras’ın ilk monografisi, sanatçının pratiğine farklı perspektiflerden bakıyor
Kale Grubu’nun 2018 yılı için tasarladığı seramik sanatını destekleme projesi kapsamında, Elif Uras’ın ilk monografisi de hayata geçiriliyor. Editörlüğünü L. İpek Ulusoy Akgül’ün üstlendiği ve Ahu Antmen, Kathy Battista, Amy Smith-Stewart ve Merve Ünsal gibi uluslararası üne sahip yazarların makalelerini içeren kitapta, sanatçının pratiğinin feminist temelleri, seramik çalışmalarında geleneksel tekniklerin kullanımı, özgün desen ve resimleriyle seramik işleri arasındaki ilişki değerlendiriliyor. Editörün sanatçıyla yakın zamanda gerçekleştirdiği söyleşinin de yer alacağı monografi ile, Uras’ın son dönem sanatsal üretimi belgeleniyor. Galerist Yayınevi tarafından Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanacak kitabın dağıtımı, Türkiye’yle beraber, Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve dünyanın farklı noktalarında yapılacak.

‘‘Elif Uras’ın seramik eserleri hepimiz için farklı bir deneyim alanı oluşturuyor’’
Kale Grubu’nun, kültür ve sanata verdiği destekle, hem seramik sanatını sahiplenmeyi hem de  sanatçıları sürdürülebilir şekilde desteklemeyi misyon edindiğini belirten Kale Grubu Başkanı ve CEO'su Zeynep Bodur Okyay, “Bizim Türkiye'nin geleceğinde yeni başarı hikâyeleri oluşturma isteğimiz var. Önceliğimiz özgün işler yapmak, yaratıcı ve ilham verici projelerin içerisinde olmak ve buna hevesli kişi ve toplulukları cesaretlendirmektir. Bu yıl da Kale Grubu olarak, bu topraklarda yetişmiş, yurtdışında da başarılı çalışmalara imza atmış çağdaş sanatçımız Elif Uras’ı özgün bir proje ile sahiplenmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sanatçının hayal gücüne tanıklık etme fırsatı sunan sıra dışı seramik eserleri, hepimiz için farklı bir deneyim alanı oluşturuyor. Eş zamanlı olarak, değerli yazarların katkılarıyla Uras’ın sanatsal kariyerine ışık tutan ilk monografisinin, hem Türkiye'de hem de yurtdışında sanatseverlerle buluşturulmasına aracılık etmeyi çok önemsiyoruz. Yaşadığımız coğrafyanın geleneksel izlerini günümüze taşıyan sanatçımızın, bu kitapla tüm dünyaya kalıcı bir eser bıraktığına inanıyorum” dedi.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/elif-urasin-mekana-ozgu-yerlestirmesi-kaynak_168637.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!