Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü 2018

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü ikinci yılında “hayata değer” temasıyla başvuruları bekliyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü 2018 İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü 2018
SON BAŞVURU TARİHİ 21 Eylül 2018
DÜZENLEYEN

Kale Grubu ve Ashoka Türkiye ortaklığında 

WEB ADRESİ

www.ibrahimbodurodulleri.com

+ Ajandama Ekle

Kale Grubu’nun, 2016 tarihinde vefat eden Kurucusu ve Onursal Başkanı Dr. (h.c) İbrahim Bodur’un anısını ve değerlerini yaşatmak amacıyla, dünyanın ilk ve en geniş sosyal girişimcilik ağı Ashoka ortaklığında bu yıl ikincisini düzenlediği İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü için başvurular açıldı. Türkiye’nin gelecek vadeden sosyal girişimcilerinin ödüllendirileceği programa 21 Eylül 2018 tarihine kadar www.ibrahimbodurodulleri.com adresinden başvuru yapılabilecek.

İkinci yılında “hayata değer” temasıyla kurgulanan ve daha iyi bir gelecek için değer bilmek kadar değer katmanın da fark yaratacağına işaret eden programa üç kategoride başvurmak mümkün. Her bir kategori için belirlenen ödül miktarı ise 50.000 TL.

Erken Aşama: Belirli bir bölgede pilot uygulaması bulunan ve yarattığı sosyal etkinin yaygınlaşma potansiyeli olan sosyal girişimciler başvurabilir.

İleri Aşama: Geniş bir bölgede uygulaması bulunan ve faaliyet gösterdiği alanda sosyal sorunun çözümü için geniş çaplı bir değer önerisi sunan sosyal girişimcilerin başvuruları bekleniyor.

İş Birliği Ödülü: Sosyal etkiyi artırmak amacıyla iki kurum arasında geliştirilen iş birliği projelerine ilişkin başvuruların alındığı bu kategori bu yıl ilk kez açıldı ve alanında ilk olma özelliğini taşıyor.

Ödül programı için 13 Ağustos’ta başlayan başvuru süreci 21 Eylül’e kadar devam edecek. Seçici Kurul değerlendirmesinin 31 Ekim’de tamamlanmasının ardından, kazananlar 4 Aralık’ta düzenlenecek ödül gecesinde açıklanacak.

Geçen yıl ilk kez düzenlenmesine rağmen yüzlerce başvuru alan İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü'nün kazananları; otizmli çocuklar için ücretsiz eğitim sağlayan Otsimo, öğretmen değişimiyle köy okullarında nitelik artışı ve fırsat eşitliği sağlamayı amaçlayan KODA ve internet alışverişerinde küsuratların bağışıyla STK’lara önemli bir kaynak yaratmayı hedefleyen Yuvarla olmuştu.

“Amacımız sosyal girişimcilik ekosistemini büyütmek”

Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, İbrahim Bodur’un tek başına bir kalkınma modeli ve etkili bir girişim modeli olmasının yanı sıra Anadolu’da kalkınmanın önünü açan bir vizyoner ve yerel değerleri küresel vizyonuyla harmanlayan cesur bir girişimci olduğunun altını çizerken, projeyle ilgili yaklaşımlarını şöyle özetledi: “Tüm hayatı boyunca insanı merkeze alan anlayışından hiç ödün vermeyen İbrahim Bodur’un izinde ilerlerken, yolculuğumuzu onun ilkeleri ışığında devam ettirmeye gayret ediyoruz. Bu nedenle, sosyal girişimcilik ekosistemini desteklemek ve yeni nesil sosyal girişimcileri teşvik etmek amacıyla başlattığımız İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü bizim için çok kıymetli. Bu gönül projesini ilerletmek ve büyütmek de en büyük isteğimiz” dedi.

Proje ortağı Ashoka’nın Türkiye Direktörü Zeynep Meydanoğlu ise sosyal girişimcilerin Türkiye’de ve dünyada, eğitim, sağlık, çevre, insan hakları gibi birçok faklı alanda topluluklar üzerinde fark yarattıklarını vurgulayarak, “Ashoka Türkiye olarak dünyanın 92 ülkesinde 3.500’den fazla sosyal girişimciyle yakından çalışıyor, etkilerini artırmaları için onları destek ağlarıyla buluşturuyoruz. Kale Grubu ortaklığıyla bu sene ikincisini düzenlediğimiz İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü ile Türkiye'nin sosyal girişimlerini daha bilinir hale getirmeyi, işlerinin sürekliliğini sağlamayı ve sosyal etkilerini artırmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin dört bir köşesinde, sistematik etkiyi hedefleyen sosyal girişimcilerle tanıştığımız için heyecanlıyız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/ibrahim-bodur-sosyal-girisimcilik-odulu-2018_167498.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!