Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gürültünün Hayatımıza Yansımaları

‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında, TAKDER ve İZODER işbirliği ile İstanbul’da bir dizi etkinlik düzenlenecek. İTÜ Taşkışla’da tüm gün sürecek panelin farklı oturumlarında, alanında uzman isimlerin katılımıyla gürültünün hayatımıza etkileri tartışılacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Gürültünün Hayatımıza Yansımaları
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Nisan 2017 09:00
BİTİŞ TARİHİ: 26 Nisan 2017 16:30
YER: İTÜ Taşkışla / 127 No'lu Konferans Salonu
DÜZENLEYEN:

Türk Akustik Derneği – TAKDER ve Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği – İZODER işbirliği ile

ANA SPONSORLAR:

Basf, Filli Boya-Capatect, İzocam, Knauf, Knaufinsulation, Ravaber ve Şişecam

+ Ajandama Ekle

Dünya çapında, insanların sağlık ve refahı için gürültü farkındalığını arttırmak amacıyla, ilk kez 1996 yılında başlatılan ve her yıl Nisan ayında bir Çarşamba günü gerçekleştirilen ‘Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’ kapsamında; Türk Akustik Derneği – TAKDER ve Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları DerneğiİZODER işbirliği ile “Gürültünün Hayatımıza Yansımaları” başlığı altında bir panel gerçekleştirilecek.

26 Nisan Çarşamba günü İTÜ Taşkışla’da düzenlenecek etkinlik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, TAKDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Sevtap Yılmaz, İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen tarafından yapılacak konuşmalarla başlayacak, panelde yer alan dört oturumda gürültü sorunu farklı açılardan masaya yatırılacak.  

“Gürültü ve İnsan” başlıklı oturumda, Prof. Dr. Ahmet Ataş (İstanbul Üniversitesi Odyoloji Bölümü Başkanı), Prof. Dr. Müjgan Şerefhanoğlu Sözen (Yıldız Teknik Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi) ve Dr. Gönül Erdal (Psikiyatri Uzmanı) konuşmacı olarak yer alacak.

Gürültüyle Mücadelede Ülkemizde Mevcut Yasal Durum” başlıklı oturumda ise; Atila Erenler (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı), Fatih Erol (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürü) ve Nuray Hüsmen (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Gürültü ve Titreşim Yönetimi Şube Müdürlüğü) gibi uzman isimler konuşacak.

Öğleden sonraki Moderatörlüğünü Prof. Dr. Ahmet Güney’in yapacağı “Ses Yalıtımı İle Sessiz Şehirler Yaratmak” başlıklı oturumda; etkinliğin de sponsorları olan Basf, Filli Boya-Capatect, İzocam, Knauf, Knaufinsulation, Ravaber ve Şişecam yetkilileri kürsüye çıkacak. Günün son oturumu “Binalarda Gürültü Problemleri”ndeise SİYODER (Site ve Apartman Yöneticileri Derneği) Onursal Başkanı Ozan Özen ve İZODER Ses Yalıtımı Komisyonu Başkan Yardımcısı Volkan Dikmen konuşmacı olarak yer alacak.

Etkinlikler, İZODER Yönetim Kurulu Üyesi Harun Hasyüncü ve TAKDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Sevtap Yılmaz’ın konuşmalarıyla son bulacak.http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/gurultunun-hayatimiza-yansimalari_158132.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!