Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

'Herkes İçin Mimarlık'tan Taksim İçin Fikir Üretmeye Çağrı

'Herkes İçin Mimarlık', Taksim'e yapılacak yeni bir düzenlemeyi yaratıcı enerjiye açıyor. "Taksim senin için ne ifade ediyor?", "Nasıl bir Taksim hayal ediyorsun?", "Mevcut proje Taksim'i nereye götürür?", "Bu süreçte şeffaflık ve katılımcılık nasıl sağlanabilir?" sorularından yola çıkarak oluşturulacak görsel, video ve ses kaydı formatındaki

yapi.com.tr

Diğer

'Herkes İçin Mimarlık'tan Taksim İçin Fikir Üretmeye Çağrı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10 Mart 2012 12:00
BİTİŞ TARİHİ: 10 Mart 2012 17:00
YER: SALT Galata, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: Herkes İçin Mimarlık
DİĞER BİLGİLER: taksim@herkesicinmimarlik.org
+ Ajandama Ekle

B> ‘Herkes İçin Mimarlık’, Taksim'e yapılacak yeni bir düzenlemeyi yaratıcı enerjiye açıyor. “Sana soran oldu mu?” mottosundan yola çıkan açık çağrının hedefi, “ideolojiler ve disiplinler arası sınırlara takılmadan, konu ile ve sorulmayan daha birçok soru ile ilgili fikirlerin paylaşılması”…

“Taksim senin için ne ifade ediyor?”, “Nasıl bir Taksim hayal ediyorsun?”, “Mevcut proje Taksim'i nereye götürür?”, “Bu süreçte şeffaflık ve katılımcılık nasıl sağlanabilir?” sorularını yönelten ‘Herkes için Mimarlık’a 23 Mart 2012 tarihine kadar görsel, video ve ses kaydı formatlarındaki işler gönderilebilecek.

Açık çağrı kapsamında 10 Mart Cumartesi günü saat 12:00-17:00 arası SALT Galata'da bir de atölye çalışması gerçekleştirilecek. 30 kişiyle sınırlı olan ve başvuru ile katılım gösterilebilecek atölyede, tartışma ve üretim sürecinin ardından ortaya çıkacak ürünler internet üzerinden sergilenecek.‘Herkes İçin Mimarlık’ın çağrı metni şöyle:

“Dokuz ay önce Başbakan, büyük bir basın toplantısı ile Taksim Projesi'ni açıkladı. Proje yedi ay önce İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile onaylandı. İstanbul II Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ‘plan tadilatı’ ismi altında projeyi yine oy birliği ile kabul etti. Süreç bu doğrultuda ilerlerse önümüzdeki bir ay içerisinde dozerlerin meydana girmesi ve en az iki yıl sürecek inşaatın başlaması söz konusu.

“Peki, kentin en önemli meydanına böylesine bir müdahale planlanırken, kentin asıl sahibi olan kentliye, yani ‘sana’ soran oldu mu?

“‘Herkes İçin Mimarlık’, Taksim'e yapılacak yeni bir düzenlemeyi yaratıcı enerjiye açıyor: Taksim senin için ne ifade ediyor? Nasıl bir Taksim hayal ediyorsun? Mevcut proje Taksim'i nereye götürür? Bu süreçte şeffaflık ve katılımcılık nasıl sağlanabilir?

“İdeolojiler ve disiplinler arası sınırlara takılmadan, konu ile ve size sorulmayan daha birçok soru ile ilgili fikirlerinizi bizimle paylaşmanız için açık çağrımızdır!”


Teslim formatı:
Görseller için;

 - 1 adet 20cmx15cm imaj [fotoğraf, metin, kolaj, çizim, diyagram, slogan...] [min. 150 dpi jpg format]
 - İsim ya da mahlas

Videolar veya ses kayıtları için;
 - Yüklediğiniz kaydın linki [youtube,vimeo...] [en fazla 60 sn.]
 - İsim ya da mahlas

Son Teslim Tarihi: 23 Mart 2012


Ürünlerin katılım tarihine kadar gönderenin adı ve iletişim bilgileriyle birlikte taksim@herkesicinmimarlik.org adresine iletilmesi gerekiyor.

Atölyeye başvurmak isteyenlerin de aynı adrese iletişim bilgilerini göndermeleri bekleniyor.

Gönderilen ürünlerin sergilenmesi, bir seçki hazırlanarak basılması, seçkide yer alan kişilere bu kitapçığın hediye edilmesi ve görsellerin kartpostal olarak basılıp dağıtılması planlanıyor.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/herkes-icin-mimarliktan-taksim-icin-fikir-uretmeye-cagri_91074.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!