Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“ICCI” - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve EPDK desteğiyle düzenlenen “ICCI” 2019-Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, 28-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Fuarlar

“ICCI” - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Mayıs 2019
BİTİŞ TARİHİ: 30 Mayıs 2019
YER: İstanbul Fuar Merkezi
DÜZENLEYEN:

Sektörel Fuarcılık

DESTEKLEYENLER:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK

WEB ADRESİ:

www.icci.com.tr/tr

+ Ajandama Ekle

Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı; ICCI içeriğinde yer alan birçok etkinlik ile enerji sektörü profesyonellerine ve enerji sektörünün gelecek nesillerine 25. kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 24 yıldır düzenlediği Fuar, Konferans ve İkili İş Görüşmeleri ile enerji sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olan ICCI, 28-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde, 2018 fuarı kapsamında bünyesine kattığı Diplomatik Alan, Generation X Programı ve Start Up etkinlikleri ile yer alıyor olacak.

Türkiye’nin enerji işbirliklerinin güçlendirilmesi amacıyla Türkiye’deki yabancı konsoloslukların katılımı ile gerçekleştirilen “Diplomatik Alan”  ile uluslararası işbirlikleri geliştirilerek yatırım hedefleri güçlendirilmeye devam edecek. ICCI 2019’da yerli ve yabancı enerji şirketlerinin yanısıra konsolosluklar düzeyinde ülkeler arası yeni görüşmelere de ev sahipliği yapacaklarını belirten Sektörel Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel; “ICCI, çeyrek asrı geride bırakacağı 2019 yılında da Türkiye’nin uluslararası yeni yatırım ve işbirliklerinin gerçekleştirileceği önemli bir etkinlik olacak. Fuar ve konferansımızın odak konuları arasında geleceğin enerji sektörü yer alırken, ICCI 2019 ürün grupları çeşitliliği ile katılımcı firmaların yenilenebilir enerjinin tüm alt başlıkları, kojenerasyon, elektrik üretimindeki yeni trendler ve elektrik ticareti, dağıtım ve iletim sistemleri, enerji tesislerinde bakım, onarım ve servis hizmetleri, çevre teknolojileri, enerji verimliliği, enerji  lojistigi, dijitalizasyon, enerji depolama, elektrikli arac ve sarj teknolojileri, akıllı şebeke ve akıllı altyapı, enerjide siber guvenlik konularında ürün ve hizmetlerini sergileyeceği bir platform olarak, sektörün yeni trendlerini ziyaretçilerle buluşturacak” dedi.“ICCI” 2019’da Öne Çıkanlar
Enerji sektörünün gelecekteki liderlerini bugünün liderleriyle buluşturmaya devam edecek olan ICCI 2019 kapsamındaki Generation X Programı ile enerji sektörünün genç yönetici adayları bugünün liderleri ile tanışma fırsatını yakalayarak sektöre bir adım önde giriş yapabilme imkanını bulacaklar. Geçtiğimiz ICCI Fuar ve Konferansı itibariyle ICCI’ ın önemli bir parçası olan, 20’nin üzerinde firmanın katıldıgı “Start Up Alanı” ise yine 2019’da da sergi ve sunumları ile öne çıkan etkinlikler arasında.

ICCI Enerji Ödülleri Bu Yıl 8. Kez Sahiplerini Bulacak
2011 yılından beri her sene düzenlenen, Türkiye enerji gücünü üreten lider firmaların en iyilerinin ödüllendirildiği, Türkiye enerji sektörünün en önemli ödül töreni olarak bilinen “ICCI Enerji Ödülleri Töreni” bu yıl 8. kez düzenlenecek. Türkiye'de ve dünyada en önemli gündem maddelerinden biri haline dönüşen Enerji Sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan  katkıları desteklemek amacıyla verilen ICCI Enerji Ödülleri, ileri vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etme amacıyla Enerji Santrallerini ve Ana Ekipman Tedarikçilerini onurlandıracak.Endüstriyel Solar Çatı Uygulamaları ICCI’da
ICCI kapsamında Solarbaba işbirliği ile 2018 yılında ilk defa düzenlenen “Endüstriyel Solar Çatı Uygulamaları” semineri yine Türkiye Güneş Enerjisi Sektörü ve ilgililerini bir araya getirecek. Sektörel Fuarcılık Genel Müdürü Feraye Gürel’in verdiği bilgiye göre; “Güneş enerjisinden elektrik üretiminin yaygın olduğu ülkelerin birçoğunda pazar payının önemli bölümünü artık güneşten elektrik üreten çatıların aldığını görüyoruz. 2018 ve sonrasının trendinin ise öz tüketim modelleri olması bekleniyor; yani her ev, işletme, fabrika kendi elektriğini çatısına, bahçesine, otoparkına kurduğu güneş enerjisi santralleri ile elde etmeye başlayacak. Tüketimin olduğu yerde üretim esasına dayalı bu milyonlarca ufak güneş enerjisi santrali hem kayıpları engelliyor hem arz güvenliğini arttırıyor hem cari açığın düşmesine sebep oluyor hem de yine on binlerce kişinin güneş enerjisi sektöründe çalışmasına imkân sağlıyor.

Türkiye için bu çok önemli potansiyeli uzun süredir gündemde tutan Solarbaba Platformu, ICCI 2019 bünyesinde, 29 Mayıs 2019 Çarşamba günü bu konudaki 4. etkinliğini gerçekleştirecek. Solar Çatı 2019 markası ile kapılarını açacak bu ücretsiz konferansta odak noktamız evsel, ticari ve sanayi çatıları ile elektrik depolama olacak.”


Detaylı program için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/icci---uluslararasi-enerji-ve-cevre-fuari-ve-konferansi_168349.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Dyson Airblade™ 9kJ

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!