Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"İş Dünyasında Etik ve İnsan Hakları" Eğitimi

Dünyanın en büyük kiremit ve çatı sistemleri üreticilerinden Braas, Maltepe Üniversitesi İnsan Hakları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü işbirliği ile "İnsan Hakları" ve "Etik" kavramlarına dikkat çekiyor, çalışanlarına ve bayilerine "İş Dünyasında Etik ve İnsan Hakları" eğitimi veriyor.

yapi.com.tr
1

Eğitimler

"İş Dünyasında Etik ve İnsan Hakları" Eğitimi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Ekim 2011
BİTİŞ TARİHİ: 30 Ocak 2012
YER: Maltepe Üniversitesi
DÜZENLEYEN: Braas Çatı Sistemleri ve Maltepe Üniversitesi işbirliği ile
+ Ajandama Ekle

ünyanın en büyük kiremit ve çatı sistemleri üreticilerinden Braas,  Maltepe Üniversitesi İnsan Hakları Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü işbirliği ile "İnsan Hakları" ve "Etik" kavramlarına dikkat çekiyor, çalışanlarına ve bayilerine "İş Dünyasında Etik ve İnsan Hakları" eğitimi veriyor.

"İş Dünyasında Etik ve İnsan Hakları Sertifika Programı"nı çalışanları için düzenleyen Braas Çatı Sistemleri, Türkiye’de çalışanlarına en fazla eğitim imkanı sunan firmalardan biri olarak iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor. 3 Ekim 2011’de başlayan ve 18 hafta boyunca sürmesi planlanan "İş Dünyasında Etik ve İnsan Hakları" konulu eğitim programını başarıyla tamamlayanlar, program sonunda sertifikalarını almaya hak kazanacaklar.

"İş Dünyasında Etik ve İnsan Hakları Sertifika Programı", çalışanların "etik", "insan hakları" ve "iş yaşamı"na ilişkin kavramları gözden geçirmelerine, var olan kavram haritalarını geliştirmelerine, deneyimlerini kavramlaştırmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Ülkemizde ilk kez hayata geçirilen bu sertifika programıyla, katılımcıların, iş dünyasındaki olaylara, olgulara, ilişkilere, yaşanan sorunlara, kendileriyle ilişkilerine "etik" ve "insan hakları" açısından bakabilme yeteneklerini geliştirmeleri bekleniyor.

Programda konunun iki uzman ismi Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Betül Çotuksöken ve başta Goethe Madalyası olmak üzere birçok uluslar arası ödüle sahip Prof. Dr. İoanna Kuçuradi eğitici olarak yer alıyor. İki uzman ismin önderliğinde yürütülen bu programda, çalışanlar, günümüzde tüm dünyada öne çıkan iki önemli başlık olan "İnsan Hakları" ve "Etik" kavramlarını tartışıyor ve farklı bakış açılarıyla iş yaşamına dair güncel örnekleri yorumluyorlar.

"Etik" ve "İnsan Hakları" bilgisine dayanılarak olan bitenlere bakmak insanları farklı bir bilince ulaştıracak. Çalışan bireyler olarak, her geçen gün çoğalan ilişkilerde, bağlantılarda bu bilince ulaşmanın farklılık yaratacağı düşünülüyor. "İş Dünyasında Etik ve İnsan Hakları" başlığı altında düzenlenen bu program, katılımcıları bu yüksek değerler bilincine ulaştırmayı umuyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/is-dunyasinda-etik-ve-insan-haklari-egitimi-_89795.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • insan haklarında, kadın haklarında, hayvan haklarında... geride olduğumuz kesin. Üçüncü dünya ülkesiyiz hala da ileri gitme gibi bir fikrimiz yok. türkiyenin iş kuralları! sigortasız çalışma engellenmedikçe, haksız pay dağılımı önlenmedikçe hiç bir hakta ilerleme olmayacak! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!