Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Konut Konferansı 2011" 20 Ekim'de YEM'de

Konut sektörünün vizyonu, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Konut Konferansı'nda çizilmeye devam ediyor. “Sürdürülebilir Büyüme” teması ile 20 Ekim’de gerçekleşecek olan “Konut Konferansı 2011”, konut sektöründe alternatif çözümler, kentsel dönüşüm, konut geliştirme, karlı ve toplum odaklı konutlara odaklanacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

"Konut Konferansı 2011" 20 Ekim'de YEM'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Ekim 2011 09:30
BİTİŞ TARİHİ: 20 Ekim 2011 18:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: YEM | Ana sponsor: Siemens Ev Aletleri | Sponsor: Autodesk | Alt sponsorlar: SOYAK; Velux; Epos, Teknoden ve Ytong, Eroğlu Yapı .
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 266 70 70 info@konutkonferansi.com
+ Ajandama Ekle

“Konut Konferansı 2011" dünyaca ünlü konuşmacılar ve birbirinden güncel konu başlıklarıyla 20 Ekim'de Yapı-Endüstri Merkezi’nde. Sektörün bu büyük buluşmasında, Türkiye'de “konut”un bugünü ve geleceği tüm gün boyunca her yönüyle ele alınacak.


Konut sektörünün vizyonu, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Konut Konferansı”nda çizilmeye devam ediyor. “Sürdürülebilir Büyüme” teması ile gerçekleşecek olan “Konut Konferansı 2011”, konut sektöründe alternatif çözümler, kentsel dönüşüm, konut geliştirme, karlı ve toplum odaklı konutlara odaklanacak.

Dünyadaki çeşitli ülkelerin sosyal konut çözümlerinin de örneklerle tartışmaya açılacağı konferans, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirecek.

Her zaman ülke gündeminin ilk sıralarında yer alan “konut”, Türkiye’nin bu alana özel ilk ve tek konferansında tüm ayrıntılarıyla incelenecek. Kentsel dönüşümden sosyal konuta, lüks konutlardan değerleme ve geliştirmeye kadar birçok konunun “Sürdürülebilir Büyüme” teması ile masaya yatırılacağı “Konut Konferansı 2011”, 20 Ekim 2011 Perşembe günü, Yapı-Endüstri Merkezi Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

Konut üretimi ve geliştirmede hedeflenen büyümenin ekonomik ve sosyal boyutlarıyla nasıl sürdürülebilir kılınacağının tartışılacağı konferansta, dünyadaki farklı konut geliştirme modelleri de vaka etüdü olarak değerlendirilecek. Konferansa Türkiye ve dünyadan önemli konuşmacılar katılacak.


Alejandro Aravena tarafından gerçekleştirilen "Quinta Monroy" projesinin uygulama sonrası görüntüsü, (Foto: Cristobal Palma)


Konut Konferansı 2011’de gündem oluşturacak pek çok önemli konu ele alınacak: “Yalnızca bir Sosyal Tüketim değil, Yatırım Aracı da olarak Konut’un Değerlendirilmesi” konu başlığı da bunlardan biri… Şili Gaz (COPEC) ve Şili Üniversitesi işbirliği ile kurulan, kar amaçlı ancak soysal odaklı konut ve altyapı projeleri üreten Elemantal Grubu’nun kurucusu Alejandro Aravena, sermaye ve kamu yararı ilişkisi üzerinden konut kavramına yeni bir yaklaşım getirecek.

"Konut Konferansı 2011", Siemens Ev Aletleri ile Astay ana sponsorluğu ve Autodesk sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.


Konut Konferansı'nın resmi yayını: "Konut Gazetesi 2011"

Konuta özel bu uzun soluklu projeye eşlik edecek Konut Gazetesi 2011’de, konut yatırımından finansmanına, tasarımdan planlamaya, mortgage’dan değerlemeye kadar çeşitli konular geniş bir yelpazede ele alınırken, Türkiye’nin güncel panoraması ortaya konacak.

Konuyla ilgili söyleşilerin, araştırmaların ve verilere dayalı değerlendirmelerin yer alacağı Konut Gazetesi 2011, gayrimenkul ve yapı sektörlerinin üst düzey profesyonellerine, önde gelen tasarımcılar ve mimarlara, yerel yönetim yetkililerine ulaşmak isteyen markalar için önemli bir mecra sunacak. Gazete, hem konferans katılımcılarına hem de sektörün önde gelenlerine ulaştırılacak.


"Konut Konferansı 2011" konuşmacılarından Stefan Forster'ın, "Kepler Residenz" projesi. (Foto: Lisa Farkas)


"Konut Konferansı 2011"in bazı konuşmacıları ve konu başlıkları hakkında bilgi edinmek için ilerleyiniz >>>>>

Konferansa dair güncel gelişmeler ve konuşmacı bilgileri için tıklayınız.  

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/konut-konferansi-2011-20-ekimde-yemde_88688.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!