Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars

Londra Olimpiyat Oyunları'nın aydınlatma tasarımına imza atan Patrick Woodroffe, heyecan verici mesleki deneyimlerini paylaşırken, "hands-on" uygulamalar ile sanatının sırlarını da ortaya koyacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10 Kasım 2015 09:30
BİTİŞ TARİHİ: 10 Kasım 2015 17:30
YER: Ortaköy Feriye Sineması
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Asimetrik ve Clay Paky işbirliğinde

DESTEKLEYENLER:

Medya Ortağı: YAPI Dergisi, Mimarizm, Event Commando

DİĞER BİLGİLER:

A: Çırağan Cad. No:124 Ortaköy, Beşiktaş
E: marketing@asimetrik.com.tr

+ Ajandama Ekle

Profesyonel aydınlatma sektöründe lider İtalyan üretici Clay Paky'nin Türk çözüm ortağı Asimetrik tarafından, Mimarizm ve YAPI Dergisi'nin medya ortaklığında düzenlenen "Lighting The Stars" konferansı, 10 Kasım 2015 Salı günü Ortaköy Feriye Sineması'nda gerçekleşecek.

Konferansta ünlü tasarımcı Patrick Woodroffe, aydınlatmanın müzik, dans, canlı performans, mimarlık ve sanat gibi farklı alanlardaki geçmişinden ve geleceğinden bahsedecek. Woodroffe ayrıca; Londra Olimpiyat Oyunları için yaptığı aydınlatma tasarımı, Michael Jackson’ın ölümünden sonra iptal edilen turne ile aynı adı taşıyan "This is It" filmi gibi heyecan verici deneyimlerini de paylaşacak.

Aydınlatma profesyonelleri için eşsiz bir etklinlik

İzlediğimiz her sahne sanatları gösterisinde, başarılı mimari ve kamusal alan aydınlatmasında, bizi kendine hayran bırakan ışık oyunlarının arkasında, sofistike teknolojilerin kullanımı gizlidir. Aradaki farkı ise yaratan aydınlatma tasarımcısıdır; ışığı yaratıcı bir araç olarak kullanan, müziğin ritmi veya tiyatronun atmosferi ile oynayan sanatçıdır. Bir ressam için fırça ne ise, aydınlatma tasarımcısı için de projektör odur. Aydınlatma tasarımcısının sanatı, ışığı şekillendirmek ve gösterinin ihtiyaçlarına göre uyarlamaktadır.

Dünyanın önde gelen aydınlatma tasarımcıları arasında yer alan Patrick Woodroffe, ünlü sanatçılar ve show yıldızları için tasarladığı sahneler, tiyatro ve televizyon stüdyolarına uyguladığı tasarımlar ile dikkat çekmektedir. 

Aynı zamanda Londra Olimpiyat Oyunları’nın aydınlatma tasarımına imza atan Patrick Woodroffe, "Lighting the Stars" konferansında, bize sadece heyecan verici deneyimlerinden bahsetmeyecek, aynı zamanda benzeri görülmemiş "hands-on" uygulamalar ile sanatının sırlarını ortaya koyacak.

  • Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars
  • Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars
  • Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars
  • Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars
  • Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars
  • Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars
  • Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars
  • Sahne Aydınlatma Konferansı: Lighting The Stars

Ben Hur, O2 Arena, Londra

Profesyonel aydınlatma sektöründe lider İtalyan üretici Clay Paky işbirliği ile Türk çözüm ortağı Asimetrik tarafından düzenlenen konferans, Türkiye’de bu alanda bir ilk olma özelliğini taşıyor.

Etkinlik hakkında konuşan Clay Paky CEO’su Pio Nahum, "Yıldızlara ışık veren, sadece show dünyasının üstadı değil; ayrıca heyecan dolu hikayelere ve zorlayıcı anekdotlara sahip Patrick davetimizi kabul ettiği için gurur duyuyoruz. Kendisi teknik donanımının yanı sıra oldukça karizmatik birisi ve tecrübelerini paylaşmayı seven harika bir iletişimci." dedi.

10 Kasım Salı günü saat 09:30’da başlayacak konferans, öğle iş yemeğini de içermektedir. Kontenjanı sınırlı olan bu ücretsiz etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayınız. 


PROGRAM:


10.00 - 10.30
  Karşılama & Kahve arası
10.30 - 11.00  Asimetrik açılış konuşması ve Clay Paky tanıtımı
11.00 - 12.15  Konferans 1. Bölüm: Sahne ışıklandırmasının tarihçesi
12.15 - 13.30  Öğle yemeği
13.30 - 14.00  Clay Paky ürün tanıtımı
14.00 - 15.30  Konferans 2. Bölüm: Michael Jackson Turnesi ve Londra Olimpiyat Oyunları
15.30 - 16.00  Kahve arası
16.00 - 16.45  Anında programlama
16.45 - 17.30  Soru & Cevap bölümü


Patrick Woodroffe hakkında:

Patrick Woodroffe, son otuz yıldır rock yıldızları ve pop şarkıcıları, aktörler ve opera yıldızları, bale dansçıları, hip-hop sanatçıları, akrobatlar, uçak gemileri, Formula 1 yarışları ve hükümdarlar için aydınlatma projeleri gerçekleştirmiştir.

Woodroffe, ABBA, AC / DC, Bob Dylan, Sarah Brightman, Depeche Mode, Bee Gees, Raquel Welch, 10CC ve Rolling Stones gibi ünlü sanatçıların gösterilerinde sahne ışıklandırmalarına imza atmıştır. Klasik müzik dünyasında ise aralarında The Three Tenors, Sir George Solti ve Londra Senfoni Orkestrası’nın da bulunduğu birçok sanatçıya, orkestra şefine ve orkestraya ışık tasarımı yapmıştır.

Pek çok uluslararası müzik festivalinin, moda gösterisinin, endüstriyel sunumun ve gemi lansmanının aydınlatmasından sorumlu olan Patrick Woodroffe, ayrıca 15 yıldır Los Angeles’taki ünlü Vanity Fair Oscar Partisi'nin ışık tasarımına yardımcı olmaktadır.

Ünlü yönetmen Martin Scorsese ile Rolling Stones’un hikayesini anlatan "Shine a Light" filminde çalışan Woodroffe, Michael Jackson’ı konu alan "This is It" filminin de aydınlatma tasarımını üstlenmiştir.

Canlı performansların yanı sıra pek çok önemli mimari aydınlatma projesinde görev alan Patrick Woodroffe; Galler Prensi’nin Highgrove’daki evinin bahçe aydınlatması, Çek Cumhurbaşkanı Vaclav Havel için Prag Kalesi aydınlatması, Londra'daki Millenium Dome’un aydınlatılmasını ve Las Vegas The Wynn Hotel'deki Lake of Dreams ses ve ışık gösterisinin tasarımını da gerçekleştirmiştir.

Aydınlatma konusunda pek çok ülkede dersler veren Woodroffe'un çalışmaları Paris, Musée Moderne'deki "Le Jardin" müzikaline konu olmuştur.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/sahne-aydinlatma-konferansi-lighting-the-stars_137582.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!