Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Doğru Aydınlatma Kaza Riskini Azaltıyor!

Schréder Aydınlatma Genel Müdürü Zeynep Akkaya, “Trafikte aydınlatma çok önemlidir. Araştırmalara göre uygun ve yeterli yol aydınlatması bulunan yollarda trafik kazalarında en az % 30 oranında azalma tespit edilmiştir" dedi.

yapi.com.tr
Doğru Aydınlatma Kaza Riskini Azaltıyor!

Son 40 yıl içinde yapılan birçok çalışma, yollarda ve kamusal alanlarda, güvenlik için aydınlatmanın önemini gösteriyor. Düşük enerji tüketimi ile dünyada kullanımı hızla yaygınlaşan LED teknolojisi ve akıllı kontrol sistemlerinin kullanımı ise trafik kazalarını önlemede büyük önem taşıyor.

Trafikte güvenliğe dikkat çeken ve trafik kazalarında LED’in önemine vurgu yapan Schréder Aydınlatma Genel Müdürü Zeynep Akkaya, “Trafikte aydınlatma çok önemlidir. Araştırmalara göre uygun ve yeterli yol aydınlatması bulunan yollarda trafik kazalarında en az % 30 oranında azalma tespit edilmiştir. Aydınlatma, rahat görünüm sağladığı için karanlıkta oluşan kazaların sayısını ve şiddetini önemli ölçüde azaltıyor. Ayrıca aydınlatmanın, suçların azalmasında ve güvenlik görevlilerinin veriminin artmasında rolü büyük” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogru-aydinlatma-kaza-riskini-azaltiyor_144522.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!