Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tarlabaşı'nın Ağır Roman'dan da Ağır Masalı: "Küstüm Oynamıyorum"

Fotoğraf sanatçısı Naz Köktentürk’ün “Küstüm Oynamıyorum” isimli sergisi, 20 Kasım-28 Şubat 2014 tarihleri arasında Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi'nde...

yapi.com.tr

Sergiler

Tarlabaşı'nın Ağır Roman'dan da Ağır Masalı: "Küstüm Oynamıyorum"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 20 Kasım 2013
BİTİŞ TARİHİ: 28 Şubat 2014
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Kadir Has Üniversitesi Rezan Has Müzesi

WEB ADRESİ:

www.rhm.org.tr

+ Ajandama Ekle

Naz Köktentürk, kişisel bir hikâyeden yola çıkarak, yok edilen hayatların çaresizliğini; kısırlaşmış hayatımızda göremediğimiz insanların izlerini takip ederek, yakın geçmişin haykırışını “Küstüm Oynamıyorum” isimli sergi ile anlatıyor.

“Tarlabaşı’nda binadan çok hayatı, insanı, insan hallerini anlatmak istedim. Ağır Roman’dan da öte; iki kere ağırlaştırılmış masalını bir semtin...”diyen Naz Köktentürk’ün iki bölümden oluşan “Küstüm Oynamıyorum” projesi, Tarlabaşı’nda yıkım sürecine kadar geçirdiği altı yılın hikâyesi olarak karşımıza çıkıyor. Leica M7 fotoğraf makinesi ile siyah-beyaz 35 mm çekilen fotoğrafların yer aldığı ilk bölüm, Tarlabaşı’nda yaşayan insanların yaşamına dair sanatçının gözlemlerinden oluşuyor. İkinci bölüm ise, orta format Hasselblad fotoğraf makinesi ile tamamen bir çağrışımdan yola çıkarak, yıkım süresinde Street Art sanatçılarının binalara bir başkaldırı olarak yaptıkları “stenciler”in mekânlar ile birlikte fotoğraflanması sonrası bir diğer Street Art sanatçısı Ari Alpert ile birlikte yine bu fotoğraflar üzerinde yeni bir stencil çalışması yaparak tamamlanan ve Türkiye’de ilk kez uygulanan bir teknikle oluşturulan sekiz fotoğrafı içeriyor. Sergide bu çalışmalara ek olarak, Tufan Dağtekin’nin Augenberg (Göz Dağı) adlı bir “Digital Art” çalışması da sanatseverlerle buluşuyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tarlabasinin-agir-romandan-da-agir-masali-kustum-oynamiyorum_114127.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!