Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

TH& İDİL 25. Yıl Sergisi

TH & İDİL mimarlık ekibinin, 25 yıllık ortaklığı boyunca ürettiği tasarımlara ait seçkiyi paylaşmak üzere hazırladığı sergi, Şubat ayında Yapı-Endüstri Merkezi’nde açılıyor. Tamer Başbuğ, Hasan Özbay ve Baran İdil’in ortak tasarım deneyimini 63 ürün aracılığıyla yansıtan sergide, ekibin, mimarlığı kent bağlamıyla ilişkilendiren tasarım yaklaşımı

yapi.com.tr

Sergiler

TH& İDİL 25. Yıl Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Şubat 2009
BİTİŞ TARİHİ: 4 Mart 2009
YER: Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10
+ Ajandama Ekle

H & İDİL mimarlık ekibinin, 25 yıllık ortaklığı boyunca ürettiği tasarımlara ait seçkiyi paylaşmak üzere hazırladığı sergi, Şubat ayında Yapı-Endüstri Merkezi’nde açılıyor. Tamer Başbuğ, Hasan Özbay ve Baran İdil’in ortak tasarım deneyimini 63 ürün aracılığıyla yansıtan sergide, ekibin, mimarlığı kent bağlamıyla ilişkilendiren tasarım yaklaşımı öne çıkıyor. TH & İDİL sergisinde, kent ölçeğinden korumaya uzanan çok çeşitli alanlarda ürün deneyimi izlenebiliyor. Ofisin belli başlı yapıları arasında, Dışişleri Bakanlığı Binası, İstanbul Gaziosmanpaşa ve Fatih Hükümet Konakları, Gaziantep Belediye Başkanlığı, İslamabad Büyükelçiliği gibi yapılar yer alıyor.

Kasım 2007’den bu yana çeşitli kentlerde gezmekte olan “25. Yıl Mimarlık Sergisi”nin küratörlüğünü Tamer Başbuğ yürütürken; sergi panolarının tasarımı ise Evren Başbuğ’a ait.İstanbul sergisine, ekibin mimarlık ve planlama formasyonlarını birlikte sürdüren nadir bürolardan biri olma özelliğinden hareketle, mimarlık ve planlama ilişkisini irdeleyen bir de toplantı eşlik etti. 7 Şubat 2009, cumartesi günü gerçekleşen panelde TH& İdil ekibinden Hasan Özbay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Prof.Dr. Güzin Konuk ve MArS Mimarlar'dan Prof. Dr. Atilla Yücel birer sunuş yaptılar.
mimarizm.com'un "Çat Kapı" bölümündeki "TH & İdil Mimarlık" dosyasını okumak için tıklayınız.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/th-idil-25-yil-sergisi-_65912.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!