Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

“Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı” 28. Kez Kapılarını Açıyor

Türk Yapı Sektörünün Buluşması “Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı” 28. kez kapılarını açıyor. Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı, 4- 8 Mayıs 2005 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi / Beylikdüzü'nde Yapı-Endüstri Merkezi tarafından gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Fuarlar

“Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı”  28. Kez Kapılarını Açıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Mayıs 2005 11:00
BİTİŞ TARİHİ: 8 Mayıs 2005 19:30
+ Ajandama Ekle

b>Türk Yapı Sektörünün Buluşması “Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı” 28. kez kapılarını açıyor.

Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı, 4- 8 Mayıs 2005 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi / Beylikdüzü'nde Yapı-Endüstri Merkezi tarafından gerçekleştirilecek.

Türkiye ekonomisine büyük katkıları olan ve yapı sektörüne canlılık kazandıran Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı, 700’e yakın yerli ve yabancı firmanın katılımıyla, 60.000 m² alanda, 10 ayrı salonda, 28. kez düzenlenecek. Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı’nda 45 ülke, yaklaşık 10.000 ürün ve 2.500 marka, yapı profesyonelleri ile buluşacak. Yapının geleceğine yön veren bu buluşmayı 80.000 kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Türk Yapı Sektörünün en büyük ve en kapsamlı fuarı olan Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı, her yıl olduğu gibi bu yıl da, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu, Balkanlar, Kuzey Afrika, Uzakdoğu ve BDT ülkeleri için de yapı sektörünün en büyük buluşması olacak.

Uluslararası YAPI 2005 İstanbul Fuarı’nda, Türkiye, Almanya, Amerika, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Endonezya, Avrupa Birliği, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İsrail, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kore, Lüksemburg, Macaristan, Mısır, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Tayland, Tayvan, Yeni Zelanda, Yunanistan’da üretilmiş ürünler sergilenecek.

Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Güven Cantürk, Türk Yapı Sektörü ve Uluslararası Yapı 2005 İstanbul Fuarı’yla ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “Yapı- Endüstri Merkezi olarak her yıl düzenli olarak yapmış olduğumuz ve sektörün en kapsamlı ve güvenilir bilgilerini içeren “Türk Yapı Sektörü Raporu 2004” verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi, Türkiye’nin gıda ve tekstilden sonraki üçüncü en büyük sanayi koludur. Ayrıca inşaat malzemeleri sanayisi toplam sanayinin de %10’unu oluşturuyor ve sektörün neredeyse bütün üretimi yatırım malı sayılıyor. Sanayi sektörü kapsamında yer alan inşaat malzemelerinin de hesaba katılmasıyla, inşaat sektörünün Türk ekonomisi içindeki payı üretim değeri olarak %7’yi buluyor. Bu rakamlar inşaat malzemeleri sanayisinin ekonomi üzerinde belirleyici bir etkisi olduğunu gösteriyor. İnşaat sektörü 2004 yılında, bir önceki yıla oranla % 4,6 oranında büyüdü. Bu yıl 28.’sini gerçekleştireceğimiz Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı ile amacımız sektörü bir çatı altında toplamak ve Türk İnşaat sektörünün uluslararası anlamda gelişmesine katkıda bulunmaktır.”

Her geçen gün büyümekte ve gelişmekte olan Türk yapı pazarına ulaşmanın en etkili yolu olan fuarda, yerli ve yabancı en yeni ürün, teknoloji ve hizmetler sunulacak. Kapsamında seminer, sempozyum ve sergi gibi etkinliklerin yer alacağı fuarda, fuara katılan yerli üretici firmaların ürünleri arasında 1991 yılından bu yana düzenlenen “Altın Çekül – Yapı Ürün Ödülü” ve tüm fuar katılımcıları arasında düzenlenen “Amacına En Uygun Hazırlanmış Stand Ödülü” sahiplerini bulacak.

Geçtiğimiz yıl 27.si düzenlenen Uluslararası YAPI 2004 İstanbul Fuarı, 55.000 m2 alanda, 34'ü yurtdışından olmak üzere toplam 634 firmanın katılımıyla gerçekleşmişti.

Fuarla ilgili daha fazla bilgi ve fuar davetiyesi için "www.yem.net" adresinden yararlanabilirsiniz.

Fuar Etkinliklerinin programına haber ekinden ulaşabilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-yapi-2005-istanbul-fuari-28-kez-kapilarini-aciyor_25976.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!