Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Diyarbakır'ın Gözde Tarihi...

Usta Gözlerden Kentsel ve Sosyal Dokuz Dönüşüm Fotoğraf Sergisi

Küratörlüğünü Genco Demirer’in gerçekleştirdiği ve Ahmet Güneştekin, Coşkun Aral, Ersin Alok, Faruk Akbaş, İbrahim Demirel, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Sabri Özdemir, Yakup Yener’in fotoğraflarından oluşan 9 Şehir 9 Usta Fotoğraf Sergisi, 2 - 9 Aralık tarihleri arasıdna Mardin Vali Konağı Galerisi’nde görülebilecek.

yapi.com.tr

Sergiler

Usta Gözlerden Kentsel ve Sosyal Dokuz Dönüşüm Fotoğraf Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Kasım 2011
BİTİŞ TARİHİ: 24 Ocak 2012
YER: Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonu, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sanat Galerisi, Mardin Vali Konağı Galerisi, Ankara TCDD Demiryolları Sanat Galerisi, İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu
DÜZENLEYEN: GAP İdaresi
DİĞER BİLGİLER: Ömer Özmen: (0532) 480 91 56
+ Ajandama Ekle

üratörlüğünü Genco Demirer’in gerçekleştirdiği ve Ahmet Güneştekin, Coşkun Aral, Ersin Alok, Faruk Akbaş, İbrahim Demirel, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Sabri Özdemir, Yakup Yener’in fotoğraflarından oluşan 9 Şehir 9 Usta Fotoğraf Sergisi, 2 - 9 Aralık tarihleri arasıdna Mardin Vali Konağı Galerisi’nde görülebilecek. 15-20 Kasım’da Şanlıurfa Belediyesi Sergi Salonu’nda, 25 Kasım-1 Aralık’ta Diyarbakır Dicle Üniversitesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşan sergi, 12-22 Aralık’ta Ankara TCDD Demiryolları Sanat Galerisi’nde ve 26 Aralık 2011-24 Ocak 2012 tarihlerinde de İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda olacak.

GAP İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen GAP Eylem Planı İletişim ve Tanıtım Projesi etkinlikleri çerçevesinde; günümüz şartlarında 'Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 9 kentin GAP ile dönüşümü' temalı fotoğraf sergisi, 9 usta ismin kadrajıyla hayat buluyor. Sergilerin küratörlüğünü üstlenen Genco Demirer çalışmayı, “Güneydoğu Anadolu, toprağım… Rüzgarıyla, kokusuyla, sessizliği ve hırçınlığıyla beni ben yapan her unsurum nerdeyse. Güneştekin’in gözünden Şanlıurfa renkleri, Çoşkun’un Hasankeyf hırçınlığı, Alok’un Fırat dinginliği, Akbaş’ın Siirt’i, Demirel’in 35 yıldır sakladığı fotoğrafı ile Diyarbakır’ı, Zaman’ın yukarılardan, çok yukarılardan bize sunduğu eşsiz anlar, Keribar’ın Mardin bakışı, Özdemir’in petrol rengindeki Batman’ı ve Yener’in Adıyaman’ı, Gaziantep’i, Kilis’i ile bizi biz yapan Güneydoğu’muz. Ve GAP’ın bölgeye sunduğu kentsel-sosyal değişime sanatçılarımızın farklı bakışları” cümleleri ile anlatıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/usta-gozlerden-kentsel-ve-sosyal-dokuz-donusum-fotograf-sergisi_89944.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!