Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

X. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nce 10.'su düzenlenen İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, 7-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Film gösterimleri bu yıl ilk kez, İstanbul Büyükkent Şubesi'ne bağlı Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne temsilciliklerinde de yapılacak.

yapi.com.tr

Buluşmalar

X. İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Ekim 2016
BİTİŞ TARİHİ: 15 Ekim 2016
YER: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Karaköy
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Karaköy

DİĞER BİLGİLER:

A: Karaköy, Kemankeş Cad. No. 31 Beyoğlu 34425 İstanbul
T: (212) 251 49 00 - 205
E: archfilmfest@archfilmfest.org

+ Ajandama Ekle

İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali, her yıl ekim ayının ilk pazartesi günü tüm dünyada kutlanan “Dünya Mimarlık Günü” vesilesiyle gerçekleştirilen “Mimarlık ve Kent Şenliği” etkinlikleri kapsamında düzenleniyor.

Bu yıl 84 ülkeden 833 film başvurusunun yapıldığı festivalde, finale kalan 46 film arasında yapılan değerlendirmede sonucunda aşağıda isimleri belirtilen filmler gösterim programına alınmaya ve ödüle değer bulundu.

Belgesel Dalı

1. Ödül: Ocean Hill Drive – Yönetmenler: Miriam Gossing ve Lina – ABD

2. Ödül: Exisle – Yönetmen:  Renata Claus – Brezilya

3. Ödül: Darkened Water – Yönetmen: Alireza Dehghan – İran

Animasyon Dalı

1. Ödül: Habitat – Yönetmen: Marcel Barelli – İsviçre

2. Ödül: Scale – Yönetmen: Amin Rahbar – İran

3. Ödül: Urban Audio Spectrum - Marina Schnider – İsviçre

Gösterim Programına Alınan Belgesel Filmler:

A Headstone for a Home - Yönetmen: Eszter Barabas – Romanya                        

Abandoned Berlin – Yönetmen: Jordi Busquets – İspanya         

Andrew Keegan is Moving – Yönetmen: Justine Harbonnier – Fransa                  

At The Edge of The Cape – Yönetmen: Panagiotis Vekris – Yunanistan 

Atlas of The Wounded Buildings – Yönetmen: Thadeusz Tischbein – Almanya 

Back Home – Yönetmen: Ennio Donato – İtalya                

Balcony Stories – Yönetmenler: Otilia Babara, Maxim Madonov, Maria Grazia Goya Barquet, Mate Vincze – Moldova

Bauhaus Windows – Yönetmenler: Anna Faroqhi ve Haim Peretz – Almanya   

Calle 17 con 7a Esquina – Yönetmen: Céline Billard - Fransa                      

Chronicle of the Demolition – Yönetmen: Eduardo Ades - Brezilya                          

Cities (Potential Space) – Yönetmenler: Gusztav Hamos ve Katja Pratschke – Almanya

Daha Güzel Bir Hayat – Yönetmen: Pınar Nadide Okan – Türkiye                            

Designs for Life, Børge Mogensen – Yönetmen: Casper Høyberg – Danimarka

Frei Otto: Spanning the Future – Yönetmen: Joshua V. Hassel – ABD              

Giuseppe Verdi and Glory – Yönetmen: Francesco Campanini – İtalya                 

Gözyaşı Yolu – Yönetmen: Engin Türkyılmaz – Türkiye                 

Indivisible Cities – Yönetmen: Annamaria Craparotta – İtalya                   

Kaç Para – Yönetmenler: Sara Durmuş ve Gülşah Keleş – Türkiye

Kobuto - Yönetmen: Peter Behrbohm – Almanya          

Last Exit Alexanderplatz – Yönetmen: Hans Christian Post – Danimarka

Ludovico’s Dream – Yönetmen: Annamaria Gallone – İtalya                        

Off History – Yönetmen: Selini Halvadaki – Danimarka 

On the Rails of History – Yönetmen: Evandro Souza – Brezilya                 

Opera 130: Palace on the Boulevard – Yönetmen: Géza M. Toth - Macaristan

Pallasseum – Invisible City – Yönetmen: Manuel Inacker - Almanya     

Red Ochre: The Last Guards of The Holy Fire – Yönetmenler: Tim Drabandt ve Fanon Kabwe  Almanya

Rêger – Gezgin - Yönetmen: Bulut Rênas Kaçan – Türkiye                          

River & Oak – Yönetmen: James Malekzadeh – Kanada                              

Schayer – Yönetmenler: Jakub Gawkowski ve Monika Olszewska – Polonya

Senza Orfeo – Yönetmen Ernesta Caviola – İtalya                           

Sıradışı İnsanlar – Yönetmen: Orhan Tekeoğlu – Türkiye                             

Vefa – Yönetmen: Baran Vardar – Türkiye           

Wandenkolk – Yönetmen: Bruno Firmino – Brezilya                     

Worlds on Edge – Yönetmenler: Thiago B. Mendonça ve  Renata Jardim – Brezilya

Gösterim Programına Alınan Animasyon Filmleri:

Bike Portraits – Yönetmen: Sashko Danylenko – ABD

Da Vinci Project – Yönetmen:  Alain Escalle – Fransa

Kınamaca – Yönetmen: Serdar Koçak – Türkiye

Little Thing – Yönetmen: Or Kan tor – İsrail

Right Ahead – Yönetmen: Duncan Senkumba – İngiltere

The Maze – Yönetmen: Mu-Cen, Xie – Tayvan

Gösterim programı 10. yılında İstanbul dışına yayılıyor

Festivalin açılışı 7 Ekim Cuma günü saat 16.00'da Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde gerçekleştirilecek. Film gösterimleri ise İstanbul Büyükkent Şubesi merkez binası ile Kadir Has Üniversitesi, Tekirdağ, Edirne, Yalova, Kırklareli temsilcilikleri, İstanbul Bakırköy ve Kartal büyükkent bölge temsilcilikleri, Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi ve Galata Derneği'nde yapılacak. Festival boyunca, film gösterimlerinin yanı sıra mimarlık, sinema, fotoğraf, müzik gibi sanat alanlarıyla ilgili söyleşiler de gerçekleştirilecek.

Seyirci ile buluşacak filmler arasında ödüle değer bulunan eserlerin sahipleri, 15 Ekim 2016 günü saat 19.00'da Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde yapılacak törende ödüllerini alacak.

Gösterim Mekanları:

Salon I: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

Kemankeş Mah. Kemankeş Cad. No: 31 Karaköy/Beyoğlu 34425 İstanbul

Tel: +90 212 251 4900 | Faks: +90 212 251 9414

Salon II: Galata Derneği

Galata Kulesi Sok. No: 21 34420 Beyoğlu-İstanbul

Tel: +90 212 243 9810

Salon III: Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü

Kadir Has Caddesi, Cibali / İSTANBUL-34083

Tel: +90 (212) 533 65 32

Salon IV: Nâzım Hikmet Kültür Merkezi

Ali Suavi Sok. (Sanatçılar Sok.) No: 7

Bahariye -İstanbul

Tel: +90 216 414 2239

Salon V: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği (Bakırköy)

Sakızağacı Mah. Şinasi Gürünlü Sok. No: 21 Bakırköy - İstanbul

Tel: +90 212 543 23 68

Salon VI: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Anadolu II. Büyükkent Bölge Temsilciliği (Kartal)

Bağlarbaşı Mah. Bağdat Cad. Kocaer Apt. No: 487/3 Maltepe-İstanbul

Tel: 0216 473 83 65 - 0216 457 50 98

Salon VII: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Tekirdağ Temsilciliği

Turgut Mah. Eski İstanbul Cad. No: 29 Tekirdağ

Tel: 0282 261 59 40

Salon VIII: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kırklareli Temsilciliği

Karakaş Mah. Cumhuriyet Cad. No: 64 Kat: 3 Kırklareli

Tel: 0288 212 33 83

Salon IX: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Edirne Temsilciliği

Mithatpaşa Mah. Rasathane Sok. No: 3 Edirne

Tel: 0284 213 08 40

Festival programı için tıklayın.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/x-istanbul-uluslararasi-mimarlik-ve-kent-filmleri-festivali_151099.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!