Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Aslan Çimento 2016 Yılı Entegre Raporunu Yayımladı

Oyak Grubu şirketlerinden Aslan Çimento, bir ilke daha imza atarak, yeni nesil raporlama olarak bilinen 2016 yılı entegre raporunu yayımladı. Geleneksel faaliyet raporlarında şirketin geçmiş faaliyetleri anlatılırken, entegre raporlamada ise orta ve uzun vadeli gelecek hedeflerine yer veriliyor.

yapi.com.tr
 Aslan Çimento 2016 Yılı Entegre Raporunu Yayımladı

2016 yılı entegre raporunu yayımlayan Aslan Çimento, “Şirketlerin geleneksel faaliyet raporlarında geçmişe yönelik bilgiler yer alırken Türkiye’den ilk kez bir sanayi şirketi orta ve uzun vadeli gelecek hedeflerinin de yer aldığı ‘Entegre Raporunu’ yayınladı” açıklamasında bulundu. Bu zamana kadar sektöre hazır beton, markalı çimento gibi bir çok ilki kazandıran ve 1910 yılında kurulan Aslan Çimento’nun ‘2016 Yılı Entegre Raporu’ hazırlanırken, insani sermaye, finansal sermaye, üretilmiş sermaye (üretim değeri), toplumsal sermaye (toplumsal katkı), fikri sermaye (Ar-Ge-inovasyon) ve doğal sermaye (alternatif hammadde kullanımı) gibi altı kriter dikkate alındı.

Atıktan yakıt kullanıyor

Şirketin müşteri odaklı üretim anlayışı çerçevesinde, finansal tablolara yansıyan başarısı ile daha hızlı ve güçlü büyümeyi amaçladığını söyleyen Aslan Çimento Genel Müdürü Halim Tekkeşin, “Sürdürülebilirlik yönetimi kapsamında; doğal hammaddeleri alternatifleri ile ikame ederken, iklim değişikliği ve enerji risklerine karşı tedbir alıyoruz. Sektör ortalamalarının çok üzerinde atıktan türetilmiş yakıt (ATY) kullanarak biyoçeşitlilik üzerindeki etkinin azaltılması için çalışıyoruz” dedi.

“Geçmiş ve gelecek arasında köprü”

2016’nın, daha sağlam ve güçlü adımların atılmasıyla şirket değerinin artırıldığı bir yıl olduğunu anlatan Halim Tekkeşin,“Geleceğe güvenli adımlarla ilerleyen Aslan Çimento, kurum kültürü ve entegre kurumsal yönetimi ile geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmaya devam edecektir” diye konuştu. Entegre raporlamanın kısa süre sonra bütün şirketler için standart bir çalışma haline geleceğine inandığını vurgulayan Tekkeşin sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Türk sanayisi adına entegre raporlamaya öncülük ettiğimiz için gururluyuz. Entegre raporlama, şirketin risk yönetimine yeni bir bakış açısı getirerek daha önce raporlanmayan risklerin tespit edilebilmesini sağlar. 107 yıllık geçmişinde birçok ilke atan Aslan Çimento, entegre raporlamasıyla geleceğe de hazır olduğunu gösterdi. Gelecek kuşaklara büyük fotoğrafı çekilmiş uzun yıllar sonrası görülebilen mükemmel bir kurum bırakacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/-aslan-cimento-2016-yili-entegre-raporunu-yayimladi_157287.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!