Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

ÇİB, SteelOrbis 2019 Bahar...

Çeliğin Liderleri Türk Çeliğini Dünyaya Tanıtacak

Çelik İhracatçıları Birliği'nde gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinde aday olacağını açıklayan İÇDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Aslan, sektörün de desteğini alarak Türk çeliğini dünyada daha çok insana tanıtmak için aday olduklarını söyledi.

yapi.com.tr
 Çeliğin Liderleri Türk Çeliğini Dünyaya Tanıtacak

Çelik İhracatçıları Birliği'nde 26 Nisan'da yapılacak başkanlık seçimlerinde adaylığını açıklayan Adnan Aslan, Türk çeliğini dünyaya tanıtmak istediklerini ifade etti. Bu konuda sektörün desteğini de almak istediklerine vurgu yapan Aslan, güçlü bir yönetim kurulu oluşturduklarını kaydetti. Aslan, "Ben ve kuracağımız yönetim kurulu olarak şu anda Türk çelik ihracatının yüzde 85’ini gerçekleştiriyoruz. Borusan, Erdemir, İÇDAŞ, Diler Çelik, Kroman, Erciyes Boru, Çolakoğlu ve Çetin Cıvata gibi sektörün önde gelen firmaları olarak bir araya geldik" diye konuştu.

'Sektörün içindeyiz, sorunlarını çok iyi biliyoruz'
Sektör olarak 2017 yılında 70’ten fazla ülkeye, 11,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerinin altını çizen Aslan, "2018 hedefimiz 13,5 milyar dolar ihracat gerçekleştirmek" dedi. Sektörde yaşanılan sorunları hep beraber çözeceklerini vurgulayan Aslan, şöyle devam etti: "Başkanlığı kazanırsak, Avrupa’nın Türk çeliğine soruşturma başlatması gibi birçok sektörel sorunu çözmek için, Ekonomi Bakanlığı’nın da desteği ile var gücümüzle çalışacağız. Türk çeliği ve ürünlerini tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Ben ve yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarım sektörün tam içindeyiz, sektörün kendisiyiz. Sektörün sorunlarını çok iyi biliyoruz. Desteğini aldığımız birçok STK var. Türk sanayisine, Türk ihracatına katkı sağlamak için ben ve ekibim elimizden geleni yapacağız."

'Biz bir aileyiz, hep birlikte başarabiliriz'
İhracatçılar olarak çözümlere odaklanmak gerektiğini belirten Aslan, "Önümüzdeki engelleri kaldırırsak, başarıya kolaylıkla ulaşabiliriz. Sektörü kucaklayıcı bir yapıda olacağız. Herkesi dinleyecek, yardımcı olacağız. Sektöre katma değer katacak, ihracat rakamımızı yukarılara çıkararak ülke ekonomimize de katkı sağlayacağız. Biz bir aileyiz, hep birlikte başarabiliriz" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-celigin-liderleri-turk-celigini-dunyaya-tanitacak_165136.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!