Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ege Seramik'ten Yatırım Atağı

Ege Seramik Kemalpaşa Fabrikası'nda, ülkenin ilk Eko Seramik Üretim ile Masse Hazırlama tesisleri faaliyete geçti.

yapı.com.tr
 Ege Seramik'ten Yatırım Atağı

İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde üretim yapan Ege Seramik Kemalpaşa Fabrikası'nda, ülkenin ilk Eko Seramik Üretim ile Masse Hazırlama tesisleri faaliyete geçti. Yaklaşık 46 milyon 500 bin liraya mal olan tesislerin altı ay gibi kısa bir sürede tamamlandığı kaydedildi. DHA'nın haberine göre, Ege Seramik yaptığı yeni yatırımlarla büyük ebatlı (60x120 / 80x80) ürünleri üretme kapasitesini, 3 milyon metrekareye çıkardı. Şirket ayrıca son model dijital teknoloji baskı makinelerinin kullanıldığı yeni dekor tesisini de devreye aldı. Masse üretimindeki verimin arttırılması için değirmen ve püskürtmeli kurutucular son teknolojiyle yenilendi.

Böylelikle çamur üretim kapasitesi günde 450 tondan 800 tona, granül üretim kapasitesini de günde 600 tondan 1000 tona çıkarıldı. Yaklaşık 46 milyon 500 bin liraya mal olan ve 40'tan fazla yabancı uzman eşliğinde altı ay gibi kısa bir sürede tamamlanan tesisler için bugün saat 10.30'da Ege Seramik Kemalpaşa Fabrikası'nda tören düzenlendi.


İbrahim Polat Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Polat, İbrahim Polat Holding CEO'su ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir ve Bülent Zıhnalı, Ege Seramik Genel Müdürü Göksen Yedigüller, Çim-Se İş Sendikası Genel Başkanı Zekeriye Nazlım, Ege Seramik yetkili satıcıları, Ege Seramik çalışanları ve davetliler törene katıldı. Açılışın ardından üretim alanını gezen katılımcılar, ülkenin ilk doğalgaz tüketimini azaltan yeni Granül Hazırlama tesisini ve çevreye duyarlı paketleme makinelerini yakından inceledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-ege-seramikten-yatirim-atagi_133968.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!