Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konya'daki Kelebek Bahçesi LED Armatürlerle Aydınlatıldı

Philips, Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanı olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve Böcek Müzesi’nin dış yüzünü, renk değiştirebilen LED armatürler ile aydınlattı. Aydınlatma projesi ile Konya Ovası’nın üzerinde 54 futbol sahası büyüklüğündeki parkta rengarenk ve ışıl ışıl bir kelebek görüntüsü elde edildi.

yapı.com.tr
  •  Konya'daki Kelebek Bahçesi LED Armatürlerle Aydınlatıldı
  •  Konya'daki Kelebek Bahçesi LED Armatürlerle Aydınlatıldı
  •  Konya'daki Kelebek Bahçesi LED Armatürlerle Aydınlatıldı
  •  Konya'daki Kelebek Bahçesi LED Armatürlerle Aydınlatıldı

Philips, Konya’da bulunan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve Böcek Müzesi’nin cephe aydınlatmasını gerçekleştirdi. Uzun ömürlü ve yüksek enerji tasarruflu LED ürünlerle yapılan aydınlatma sonrasında Konya Ovası’nda adeta ışıl ışıl parlayan dev bir kelebek görüntüsü ortaya çıktı.

385 bin m2 büyüklüğündeki alanın içerisinde yer alan Avrupa’nın en büyük kapalı kelebek uçuş alanına sahip Müze’de farklı türlerde 6 bin kelebek ve 20 bin tür bitki bulunuyor. Proje ile, Müze mimari formunun kelebek kanatlarını andıran amorf biçimlenişini ortaya çıkarmak ve bu form üzerinde dinamik ışık renklerini farklı senaryolarla kullanarak, kelebek kanatlarındaki doğanın sayısız renk ve desen çalışmalarına yönelik çağrışımlar yaratmak amaçlandı. Böylelikle kelebek formundaki rengarenk aydınlatma, birbirinden ilginç kelebek ve böceklerin bulunduğu Müze’yi çekim merkezi haline getirerek, şehrin ikonik yapılarından biri olmasını amaçlıyor.


Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konuyla ilgili olarak; "Tropikal Kelebek Bahçesi binası, Türkiye'de ilk defa kullanılan teknik donanımlara sahip ve Konya'nın simgesel yapılarından birisidir. Özellikle, aydınlatmada kullanılan nitelikli ürünlerle, gece aydınlatmasında Konya'nın silüetine ve görselliğine katkı sağlıyor" dedi.

"Daha az enerji tüketimi"

Philips Aydınlatma Pazarlama Direktörü Özge Süzen, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Philips olarak her zaman insanların hayatına anlam katan yenilikler sunmayı hedefliyoruz. Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip bu devasa kompleksin, renk değiştiren ve desen çeşitliliğini yakalayabilen dinamik aydınlatma teknolojimiz sayesinde, bölgenin turizm potansiyelini büyük ölçüde artıracağına, ziyaretçilerinse unutulmaz bir deneyim yaşamalarına katkıda bulunacağına inanıyoruz. Bunun yanında LED teknolojimiz ile konvansiyonel aydınlatmaya göre çok daha az enerji tüketimi sağlıyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/-konyadaki-kelebek-bahcesi-led-armaturlerle-aydinlatildi_136549.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!