Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Rahmi Koç Müzesi’nin Çatısı Arduvaz Sistemiyle Yenilendi

Rahmi Koç Sütlüce Müzesi Lengerhane bölümünün çatısının yenilenmesinde çatı kaplama ve su yalıtım sistemleri üreticisi Onduline Avrasya’nın geliştirdiği arduvaz çatı sistemi kullanıldı.

yapi.com.tr
 Rahmi Koç Müzesi’nin Çatısı Arduvaz Sistemiyle Yenilendi

Rahmi Koç Sütlüce Müzesi Lengerhane bölümünün çatısının yenilenmesinde, Onduline Avrasya’nın "Isoline ile Arduvaz" sistemi kullanıldı. 200 metrekarelik çatı alanının uygulaması, Ark İnşaat, Eskis Mimarlık Yüksek Mimar Sami Çiprut ve Onduline ekibinin ortak çalışması sonucu başarıyla gerçekleştirildi.

Isoline, uzun süreden beri kiremit altında güvenli bir su yalıtım malzemesi olarak başarıyla kullanılırken, özel olarak geliştirilen bir çıta sistemiyle birlikte arduvaz kaplanan çatıları daha kolay, güvenli, hızlı uygulanabilir ve ekonomik hale getiriyor. Arduvaz taşlarının özel çıtalar aracılığıyla monte edilmesinden oluşan sistemin temelini oluşturan Isoline, kesinlikle su geçirmez bir malzeme olarak yapıların korunmasında büyük önem taşıyor.

Arduvaz taşlarının rahatça uygulanabilmesi için Onduline Avrasya tarafından özel olarak geliştirilen “akıllı çıta” ile donatılmış Isoline sistemiyle uygulama daha kolay, güvenli, hızlı, hafif ve ekonomik olarak gerçekleşirken, kullanılan malzeme de   herkes için ulaşılabilir hale geliyor.

Renovasyonlarda tercih arduvaz sistemi  

Doğal malzemelerin giderek önem kazandığı günümüzde hem çatıda, hem de cephe kaplaması olarak modern mimarinin bir parçası haline gelen Arduvaz, renovasyonlarda da nostaljik görüntüsü ve doğal dokusu sayesinde tercih edilen malzemelerin başında yer alıyor. Arduvaz çatı malzemesi olarak Avrupa’da yaklaşık 400 yıldır kullanılırken, tamamen doğal bir malzeme olması, sert yüzeyi, renk stabilitesi, kolay işlenmesi ve estetik görünümünün yanısıra, hammadde maliyetinin yüksekliğini dengeleyerek malzemeyi cazip kılan özellikleriyle de dikkat çekiyor. “Isoline ile Arduvaz sistemi” en son Dalaman TİGEM binasının çatısının yenilenmesinde de başarıyla uygulanmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-rahmi-koc-muzesinin-catisi-arduvaz-sistemiyle-yenilendi_114429.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!