Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TEPTA Aydınlatma’nın Markalarına Ödül

TEPTA Aydınlatma’nın temsilciliğini yürüttüğü; iGuzzini, Simes, Lasvit, Linea Light Group, Performance in Light ve Planlicht gibi markaları, Lighting Design Awards, Red Dot Design Award, German Design Award, IF Design Award ve Walpaper* Design Awards vb. organizasyonların 2019 kazananlarının arasında yer aldı.

yapi.com.tr
 TEPTA Aydınlatma’nın Markalarına Ödül

Türkiye’de 28 yıldır TEPTA tarafından temsil edilen iGuzzini, Lighting Design Awards 2019 kazananları arasında yer aldı. Çözüm ortaklarından olduğu Louvre Abu Dhabi projesi iGuzzini’ye Daylight Project of the Year (Yılın Günışığı Projesi) ödülünü getirdi.

Markanın Walky tasarımı da Lighting Design Awards 2019’da Mimari Armatür-Outdoor kategorisinde Aydınlatma Tasarım Ödülleri jürisi tarafından kısa listeye girdi. Walky tasarımı peyzaj aydınlatma projeleri için başarılı çözümler sunuyor. Özellikle yürüyüş yolları için tasarlanan Walky, IP66 koruma sınıfına dahil bir dış mekan armatür. Yüksek görsel konfor sağlayan ve LED ışık kaynağı kullanılan Walky, bir duvar armatürü.

Louvre Abu Dhabi, ©Louvre Abu Dhabi. Foto: Roland Halbe

Walky

Dış mekan aydınlatma markalarından biri olan Simes, bu yıl ödül maratonuna Stage Round ürünüyle başladı. Red Dot Design Award 2019’da Ürün Tasarım Kategorisi’nde ödüle layık görülen tasarım, aynı zamanda, IF Design Award 2019 kazananı da oldu. Simes Stage Round tasarımı, mikro boyuttan, mega boyuta bir çok seçeneği bulunan bir spot. Performansı ve boyut çeşitliliği ile mimari aydınlatma alanında algıları değiştiren ürün, optik ayarlanabilir ışığı ve estetik görünümüyle beğeni topluyor.

Stage Round

Red Dot Design Award 2019 Ürün Tasarım Kategorisi’nde ödüle layık görülen bir diğer Simes ürün ise Over-All. Yenilikçi bir aydınlatma tasarımı olarak dikkat çeken Over-All, özel izolasyonlu plastik sabitleme plakası ile doğrudan zemine entegre edilebiliyor. Herhangi bir gömme kutuya ihtiyaç duymadan montajı yapılan Over-All, bu özelliği sayesinde oldukça fonksiyonel bir yapıya sahip.

Over-All

Linea Light Group’un  aydınlatma ve akustik konforu bir araya getirdiği en yeni ürünü Derby, Red Dot Award 2019, Ürün Tasarım Kategorisi’nde ödül aldı. Derby, özel tasarımlı gövdesi sayesinde mekanlardaki seslerin neden olduğu yankıyı yakalıyor, kelimelerin dolgunluğunun ve yuvarlaklığının iyileştirilmesine katkıda bulunuyor. Sesi yutan panel, kaplama gövdenin merkezinde yer alıyor ve ışık, gövdeden lineer bir yayıcı ile etrafa gönderiliyor. Derby, Mirco Crosatto tarafından prestijli at yarışlarında, kadın izleyicilerin giydiği şapkalardan esinlenerek tasarlandı.

Linea Light Group’un bu sene tanıttığı bir diğer ürün olan Demi isimli aydınlatma tasarımı da Red Dot Award 2019 ödülünün sahibi olan armatürler arasında. Ürün Tasarımı kategorisinde Red Dot Award 2019 ödülü alan Demi, OptiLight teknolojisini (şeffaf aydınlatma etkisi) daha önce görülmemiş bir forma sokuyor. Işık kaynağı kapalı olduğu sürece yüzeyin transparan halde algılandığı OptiLight teknolojisinin kullandığı ürün, iç bükey formuyla dikkat çekiyor. Işıklar kapalı iken tamamen şeffaf olan bu yarım küre, elektrik ile buluştuğunda ışıktan bir kubbeye dönüşüyor.