Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Yabancıya Vatandaşlık Verilmesiyle Satışlar 50 Bini Aşacak”

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türk ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektöründe yabancıya yapılan konut satışlarını artırmak için sektör olarak beklentilerinin başında gelen bu konunun açıklığa kavuşmasını sevindirici bir haber olarak değerlendirdi.

yapi.com.tr
 “Yabancıya Vatandaşlık Verilmesiyle Satışlar 50 Bini Aşacak”

Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Türkiye'de yatırım yapan yabancılara vatandaşlık hakkı verilmesiyle ilgili düzenlemenin yürürlüğe girmesini yorumladı. Özen Kuzu, Türk ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektöründe yabancıya yapılan konut satışlarını artırmak için sektör olarak beklentilerinin başında gelen bu konunun açıklığa kavuşmasını sevindirici bir haber olarak değerlendirdi.

KuzuKuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu

Bu yönetmeliğin, yabancıya yaşayabileceği bir ülke sunmasının yanında küresel ekonominin pek canlı olmadığı bu günlerde ülke ekonomisine ciddi para akışı sağlayacağını ifade eden Kuzu, “Türkiye’nin cari açığı başta olmak üzere büyük bir ekonomik güce ulaşmada da ciddi katkı sunacak olan yönetmelikle yabancıya satılan konut sayısının yıllık 50 binlere çıkabilir” dedi. Körfezli yatırımcıların, Türkiye'ye yatırım yapma konusunda hevesli olduğunun altını çizen Kuzu, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi yapısındaki sağlamlığın Körfezli yatırımcıları cezp ettiğini kaydetti. Dinamizmini koruyan Türkiye iç piyasasının yanı sıra ciddi bir potansiyelin olduğu yabancıya yapılan gayrimenkul satışının bu gibi hamlelerle yukarılara taşıyacağının bir gerçek olduğunu belirten Kuzu, sözlerini şöyle sürdürdü: 2017 yılında sektörümüz adına iyileşmeyi bekleyen birkaç nokta daha bulunuyor.  Bunlardan biri KDV oranlarının bir an önce düşürülmesi ve konut geliştiricileri için standartlar oluşturulması... Bir diğer önerimiz ise yabancıya konut satışının bir ihracat kalemi gibi değerlendirilmesi… Birçok sektör gibi gayrimenkul sektörü de yurt dışı tanıtımlarında ihracat desteğinden yararlanabilmeli. Tüm bu konuların da netleştiğini düşünürsek 2017 her anlamda birçok rekorun kırılacağı bir yıl olacak. “

http://www.yapi.com.tr/haberler/-yabanciya-vatandaslik-verilmesiyle-satislar-50-bini-asacak_155055.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!