Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Dedemli'ye Yeni Yerleşke
BÖLÜM SPONSORU

1,2 Milyar Dolarlık Antepia Projesi'nde Start Verildi

Paralel Yapı ve Sinpaş Yapı tarafından, 1.2 milyar dolar yatırım değerine sahip ''Antepia'' konut projesine başlandı. Gaziantep'te 560 bin metrekarelik alana kurulacak Antepia, GAP'tan sonra bölgenin en büyük yatırımı olmanın yanı sıra bölgenin ilk ve en büyük konseptli konut projesi özelliğini taşıyor. Aralık 2010'da inşaatına başlanan Antepia

yapi.com.tr / AA
1,2 Milyar Dolarlık Antepia Projesi'nde Start Verildi

Paralel Yapı ve Sinpaş Yapı tarafından, 1.2 milyar dolar yatırım değerine sahip ''Antepia'' konut projesine başlandı. Gaziantep'te 560 bin metrekarelik alana kurulacak Antepia, GAP'tan sonra bölgenin en büyük yatırımı olmanın yanı sıra bölgenin ilk ve en büyük konseptli konut projesi özelliğini taşıyor. Aralık 2010'da inşaatına başlanan Antepia Proje'sinde toplam 3 bin 470 konut yer alıyor. Projenin, 156 bin 700 lira ile 1 milyon 812 bin 900 lira arasında değişen fiyatlarla satışa çıkan ilk etabının yüzde 45'i tanıtıma çıkmadan satıldı.
    
Zirve Üniversitesi ve Güneydoğu bölgesine hitap edecek araştırma ve uygulama hastanesi ile 1 milyon metrekare alana yayılan Antepia Projesi ilkleriyle de dikkat çekiyor. Dünyanın en büyük biyolojik göletinin yer aldığı projede, bölgede bir ilk özelliği taşıyan golf sahası ve yelken kulübünün yanında tenis kortları, otel, Agora Meydanı, amfi tiyatro ve Fener Cafe, yeni bir yaşam tarzı sunacak. Yüzde 82'si yeşil alandan oluşan ve bölgede yeni bir çekim merkezi oluşturacak proje, yaklaşık 3 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Paralel Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Taner Nakıboğlu, düzenlenen tanıtım toplantısında, suyunun güzelliğinden ve bolluğundan dolayı eski adı ''Ayıntap (suyun gözü)'' olan Gaziantep'in bu özelliğinin Antepia Projesi'nin ana konseptini oluşturduğunu söyledi.
    
''Lüks konuta ciddi talep''
    
Gaziantep'in ihracatı, tarımsal faaliyleteri, hızlı büyüyen organize sanayi bölgesi ve turizm geliriyle doğunun en gelişmiş merkezlerinden birisi olduğunu vurgulayan Nakıboğlu, bu gelişmelere paralel olarak artan nüfus ve eğitim faaliyetlerinin bölgedeki konut ihtiyacını üst seviyelere taşıdığına dikkati çekti. Nakıboğlu, ''Bugün ciddi oranda görülen orta ölçekli ve lüks konut talebi, ayrıca bölgede en çok tercih edilen yatırım aracının gayrimenkul olması, Antepia Projesi'nin ortaya çıkışında en büyük etkenlerdir'' dedi.
    
''Bölge cazibe noktası haline gelecek''-
    
Nakıboğlu, Sinpaş Yapı'nın gayrimenkul sektöründeki deneyimlerini burada kendilerine aktaracaklarını ifade ederek, şöyle konuştu:
    
''Proje bölgenin en büyük ve ilk temalı konut projesi olacak. İstanbul, Bursa ve Ankara'dan başka hiçbir yerde böyle tematik konut projesi yok. Gaziantep'in geleneksel mimarisinden günümüze kadar uzanan Antep evleri, hanlar, hamamlar ve çarşılardan izler taşıyan, aynı zamanda bölgede ilk olma özelliği taşıyan yelken kulübü, golf alanı, tenis kortları ile modern ve lüks bir yaşam sunan Antepia Projemizde gelenekselliğimiz ile modern sosyal donatıları bir araya getirmeyi amaçladık. İlkleri barındıran sosyal donatılarıyla benzersiz özellikler taşıyan 'Antepia Projemiz', geleceği şekillendirecek yarının yöneticilerini yetiştirmeyi hedeflediğimiz Zirve Üniversitemiz ve Güneydoğu bölgesine hatta Ortadoğu'ya hitap edecek araştırma ve uygulama hastanemiz ile oluşturduğumuz güçlü birliktelik bölgeye büyük bir katma değer sağlayacak. GAP'tan sonra en büyük yatırım olarak nitelendirilen projemizin toplam yatırım değeri 1,2 milyar dolar. Bu, üniversite ve hastane dahil tüm yatırımları içeriyor. Bölge bu üçlü yapıyla yeni bir cazibe noktası haline gelecek. Bu tür yatırımlarla hem sosyo-kültürel hem de maddi açıdan bölgenin zenginleşmesi, terör ve diğer her türlü sorunun çözümüne katkı sağlayacak. Bu nedenle Güneydoğu'ya yatırım yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.''
    
''İlk etap konutlar Mart 2013'de teslim edilecek''
    
Sinpaş Yaşı Genel Müdürü Ahmet Çelik de konuşmasında, Gaziantep'in Güneydoğu bölgesinin en büyük ekonomik merkezlerinden birisi olduğunu, özellikle Suriye ile vizelerin kaldırılmasından sonra bölgenin ekonomik yönden en hızlı gelişen şehir olduğunu, sanayi üretimini kriz döneminde bile hız kesmediğini vurguladı. Çelik, ''Suriye'yi de içine alan bölgede Gaziantep adeta bölgenin ekonomik başkenti durumundadır. Bölgenin ekonomik kalkınması, halkın yatırımlarını olumlu yönde etkiliyor. Bölgede en çok tercih edilen yatırım aracı ise gayrimenkul. Ayrıca lüks konut için büyük potansiyel ve talep bulunuyor. Yoğun talebe cevap vermek için Gaziantep'i seçtik'' dedi.
    
Gaziantep'in köklü ailelerinden olan Nakıboğlu Ailesi'nin, sektörün genç ve dinamik lokomotifi olan yöneticileriyle uyum içinde işbirliği yaptıklarını belirten Çelik, Antepia Projesi'nin tasarım, yönetim, koordinasyon, satış-pazarlamasını Sinpaş Yapı'nın, yapımını ise Paralel Yapı'nın üstlendiğini anlattı. Antepia Projesi'nin, Zirve Üniversitesi'nin Kızılhisar kampüsünün yanında yer aldığını belirten Çelik, proje genelinde 2+1'den başlayıp 7+1'e kadar uzanan sıra ev, ikiz villa, müstakil villa ve yalı bulunduğunu, konutların büyüklüğünün büyüklüğü 117-544 metrekare arasında değiştiğini kaydetti. Çelik, ''5 etapta satışa çıkarılacak projenin ilk etabının ön satışları Gaziantep ve çevre illerden büyü ilgi gördü. 470 konutun yer aldığı ilk etapta bugüne kadar yüzde 45'inin satışı gerçekleştirildi. Her etabın teslim süresi yaklaşık 2 yıl sürecek, ilk etap sahiplerine Mart 2013'de teslim edilecek'' dedi.
    
''Suriyelilerden ilgi var''
    
Soruları yanıtlayan Taner Nakıboğlu, hastanenin önümüzdeki 5 yıl içinde planlandığını bildirdi.
    
Sinpaş Yapı Genel Müdür Yardımcısı Tolga Bıyıklıoğlu da konut satışlarının banka kredili veya şirket bünyesindeki özel ödeme koşuları olduğunu, 66 aya kadar vade yaptıklarını ve peşin ödemelerde yüzde 12 indirim yaptıklarını bildirdi. Suriyeliler'den talep olup olmadığına ilişkin soru üzerine Bıyıklıoğlu, ''Çok fazla talep yok ama genel olarak ilgi var'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/1-2-milyar-dolarlik-antepia-projesinde-start-verildi_84307.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!