Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

1 Milyar 350 Milyon TL Değerinde İki Büyük Projeye Başlıyor

EgeYapı Group, 2015 yılında 1 milyar 350 milyon TL değerinde iki büyük projeye başlıyor; Kağıthane’deki karma kullanım projesi ve Yedikule’deki içerisinde otel ve turizmi destekleyici ticari fonksiyonları barındıran projesiyle gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı hedefliyor.

yapi.com.tr
1 Milyar 350 Milyon TL Değerinde İki Büyük Projeye Başlıyor İnanç Kabadayı

Anadolu Yakası’nda ve Avrupa Yakası’nda dört farklı bölgede arazi geliştirme çalışmaları gerçekleştiren EgeYapı Group, Kağıthane’de gerçekleştireceği karma yaşam projesi ile 550 milyon TL değerinde bir projeye imza atacak. Ege Yapı Group’un 2015 yılı içerisindeki ikinci projesi ise Yedikule’de olacak.

"Karma kullanımlı projeler giderek daha da öne çıkıyor"

Shangri-La Bosphorus'ta düzenlenen basın toplantısında konuşan EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı; Kağıthane’de gerçekleştirecekleri proje için yılın ikinci yarısı ön satışa çıkacaklarını kaydederek, şunları söyledi:

"Modern şehrin ihtiyaçları ve insan odaklı yaklaşım doğrultusunda karma kullanımlı projelerin sektörde de giderek ön plana çıktığını gözlemliyoruz. Batışehir’de elde ettiğimiz başarı da bu durumu kanıtlar nitelikte. Kağıthane’deki yeni projemizi de karma kullanım konseptinde gerçekleştiriyoruz. Proje, konut, ticari üniteler, ofis ve sosyal yaşam alanlarından oluşacak’’.


Yedikule'de gerçekleştirecekleri proje için ise 'İstanbul’dan ilham alan, şehre ve sektöre ilham veren bir çalışma olacak' yorumunu yapan İnanç Kabadayı, "İstanbul’un tarihi dokusuyla son derece uyumlu, turizm ve turizmi destekleyen fonksiyonları içerisinde barındıran farklı bir konsepte sahip olacak" dedi.

"Gayrimenkul sektörü 2014'ü başarılı bir şekilde kapattı"

2015 yılı gayrimenkul sektörüne yönelik görüşlerini de paylaşan Kabadayı, "Sektör, 2014 yılını başarılı bir şekilde kapattı. Sağlıklı kentleşmeyi öngören kentsel dönüşüm düzenlemesi, yabancı yatırımcıya fırsatlar sunan Mütekabiliyet Yasası ve son olarak konut alımında devlet desteği gibi yasal gelişmeler, sektördeki hareketliliği ve gelişmeyi olumlu yönde etkilemekte. Son günlerde yaşanan dolardaki artışa rağmen gayrimenkul sektöründeki güven ortamı ve istikrar sayesinde doların belirli bir sınırda sabitlenmesiyle sektördeki yatırımların da artış göstermesini ön görüyoruz’’ diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/1-milyar-350-milyon-tl-degerinde-iki-buyuk-projeye-basliyor_129458.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!