Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

100 Milyar Dolar İhracat Hedefi için 1000 Fikir

İnşaat ve yapı malzemeleri sektörü, 2023 yılında 100 milyar dolarlık ihracat hedefi için yol haritasını belirledi. İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Yapı Malzemeleri Komitesi'nin Sapanca'da gerçekleştirdiği çalıştayda, 1000'i aşkın fikir üzerinde uzlaşılarak izlenecek yol netleştirildi.

yapi.com.tr
100 Milyar Dolar İhracat Hedefi için 1000 Fikir

İki gün süren çalıştayda ayrıca, Türkiye'nin yapı malzemeleri için '2023 yılında dünya yapı malzemeleri sektörü ihracatında ilk 3'e girmek' vizyonu ortaya konuldu.

Sektörü her yönüyle masaya yatıran çalıştayda, yapı malzemeleri sektörü çatısı altında bulunan 45 sektörün temsilcileri ve ihracatçıların yanı sıra bakanlıkların temsilcileri, akademisyenler, bankacılık sektörü temsilcileri bir araya geldiler. İMMİB Yapı Malzemeleri Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, sektörün dünyadaki büyüme hızından bahsederek, "500 milyar dolar hedefimizin beşte birini karşılaması beklenen sektörümüzün sorumluluğu çok büyük. Bir yapının inşaatından 150 farklı mesleği harekete geçirebilen tek sektör olan sektörümüzün Türkiye'nin lokomotif gücü olarak belirlediğimiz yolda hedefine ulaşacağına inanıyorum” dedi.

Sektörün ihracat potansiyelini arttırmak, yeni pazarlar bulmak ve var olan pazarlarda Türkiye'nin payını artırmanın hedeflendiği çalıştayda, ürtilen fikirler arasında belli kalite ve standartlarda malzeme üretiminin sağlanması, sektörün güçlü yanlarının daha da güçlendirilmesi ve hedefe giden yolda çıkabilecek tehlikelerden alınacak zararları en aza indirebilmek için öneriler gündeme geldi.

Çalıştay raporu, önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/100-milyar-dolar-ihracat-hedefi-icin-1000-fikir_100852.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!