Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

''Avrupa'daki Yaşlanan Binaların Yenilenme Sürecinde Olmak İstiyoruz''

İMMİB Yapı Malzemeleri Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, Avrupa'daki yaşlanan binaların yenilenme sürecinde olmak istediklerini belirtti. Urfalılar, "Kamuoyu, sektörümüzün Avrupalı markaları seri satın almasına ve tasarım ile mühendislikle yarışan global Türk firmalarına hazırlıklı olsun" dedi.

yapi.com.tr / AA
''Avrupa'daki Yaşlanan Binaların Yenilenme Sürecinde Olmak İstiyoruz''

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği bünyesinde inşaat sektörü ile ilgili tüm malzemeleri üretip, ihraç eden birlikler tarafından kurulan 'Türk Yapı Malzemeleri Komitesi', Almanya'nın en büyük yapı fuarı olan BAU Münih Fuarı'nda büyük bir tanıtım standı açarak, Avrupalı sektör profesyonellerine Türk malzemelerinin tanıtımını yaptı.
     
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Serdar Urfalılar, Türkiye'nin yaklaşık 20 milyar dolar ihracat ile dünya 7'incisi olduğu sektörde ilk üçe girmeyi hedeflediklerini belirterek, ''Sektörümüz genellikle Türkiye'nin doğusundaki ülkelerde güçlü, ama kalitemiz Avrupalı firmalarla eşdeğer. Dünya ikincisi müteahhitlik sektörümüzün gücünden de yararlanarak Avrupa'daki yaşlanan binaların yenilenme sürecinde olmak istiyoruz'' dedi.
     
Sektörün dünya ticaretindeki payını artırmayı ve 2023 yılında 100 milyar dolar ihracat seviyesine ulaşmayı hedeflediklerini belirten Urfalılar, projelerde A'dan Z'ye hangi malzemeye ihtiyaç duyuluyorsa hepsini karşılayabilecek bir yapı oluşturduklarını ve özellikle tercih edilir hale gelen, ekolojik, akıllı ve geri dönüşümlü malzemelerden yapılan binalar konusunda iddialı olduklarını belirtti.

Sektörün önündeki yeni hedefin, Avrupa'da yenilenme sürecine giren bina, köprü ve yol gibi her yerde Türk yapı malzemelerinin kullanılır olmasını sağlamak olduğunu kaydeden Urfalılar, bu hedefe ulaşabilmek için fuarlara katılım ve tanıtım konusuna önem verdiklerini ifade etti. Türk markalarının, kalite ve üretim teknolojisi anlamında Avrupalı rakiplerini yakaladığına dikkati çeken Urfalılar, Avrupa'da yaşanan krizin de etkisiyle, yapı sektöründe marka olmuş Avrupalı pek çok firmanın; Türk firmalar tarafından satın alınabileceğini vurguladı.

Urfalılar, ''Kamuoyu, sektörümüzün Avrupalı markaları seri satın almasına ve tasarım ile mühendislikle yarışan global Türk firmalarına hazırlıklı olsun'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupadaki-yaslanan-binalarin-yenilenme-surecinde-olmak-istiyoruz_103952.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!