Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

100'üncü Projeyi Bul Üsküdar'da Ev Kazan

Bugüne kadar yapılan projelerden farklı, özgün ve uygulanabilir bir çalışma ortaya çıkartılması için düzenlenen yarışmanın birincisine Ünalan Mahallesi'ndeki bir sitede 120 metrekarelik dayalı döşeli bir daire hediye edilecek.

Yeni Şafak Gazetesisküdar Belediyesi ''Üsküdar'ın 100'ü Değişiyor. Değişime sen de katıl" sloganıyla bir yarışma düzenliyor. Belediye Başkanı Mehmet Çakır döneminde Üsküdar'a kazandırılan 99 projenin ardından ilçeye kazandırılacak 100. proje için ilçe sakinlerinden projelerini getirmeleri istendi.

Bugüne kadar yapılan projelerden farklı, özgün ve uygulanabilir bir çalışma ortaya çıkartılması için düzenlenen yarışmanın birincisine Ünalan Mahallesi'ndeki bir sitede 120 metrekarelik dayalı döşeli bir daire hediye edilecek. Yarışmanın sonuçları 27 Mart'ta açıklanacak, ödül ise Üsküdar Belediyesi'nin hizmette 4. yıl kutlama programında verilecek.

Geleceği birlikte dizayn edeceğiz

Kampanyayla 175 bin haneye birebir ulaşacaklarını belirten Mehmet Çakır, "Biz Belediye ekibi olarak güzel işler yaptık. Şimdi halka kent bilincini hissettirip yaşadıkları yerlerle ilgili projeler ürettirmeyi amaçlıyoruz. Asıl amacımız, birlikte paylaşmak, bulmak ve huzuru yakalayıp geleceği dizayn etmek" dedi.

Bütün Üsküdarlılara broşür dağıtacaklarını belirten Başkan Çakır, "Broşürde bugüne kadar yapılan 99 projeye yer verdik. 100. projenin sayfasını da katılımcıların doldurması için boş bıraktık" diye konuştu.

Yapılan 99 projeden bazıları

Selmanipak Caddesi Depremsellik Araştırması ve Cephe Rehabilitasyon Projesi, Üsküdar Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi, Fatih'in Mahkemesi Emniyet Mahallesi Spor Ve Rehabilitasyon Merkezi, Esatpaşa Kültür ve Spor Merkezi, Selami Ali Efendi Sosyal Tesisi, Acıbadem Hasta Yakını Konuk Evi, Kadın Sığınma Evi, Yavuztürk Niyazi Sayın Kültür Merkezi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/100uncu-projeyi-bul-uskudarda-ev-kazan_59014.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!