Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

11 Ayda Yabancıya Kaç Ev Satıldı?

Konut satışının önündeki mütekabiliyet şartının kaldırılmasının ardından gayrimenkul almak isteyen yabancılar sıraya girdi. İşte 11 aylık rakamlar…

yapi.com.tr
11 Ayda Yabancıya Kaç Ev Satıldı?

11 aylık dönemde 13 bin 303 kişi Türkiye genelinde 12 bin 512 adet arsa ve daire satın aldı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre 18 Mayıs 2012 ile Nisan 2013 tarihleri arasında 2 bin 522 arsa satışı gerçekleştirildi. Aynı dönemde yabancılara 9 bin 990 daire ve konut satıldı. Gayrimenkul alımında Almanya, Rusya, İngiltere, Norveç, Suudi Arabistan, İsveç ve Kuveyt gibi ülkelerin vatandaşları öne çıktı.

Bolivya, Dominik Cumhuriyeti, Endonezya, İzlanda, Liberya, Lüksemburg, Norfolk Adaları, Singapur, Sudan, Tanzanya ve Tunuslu vatandaşların son on bir aylık dönemde sadece bir taşınmaz satın alması dikkat çekti. Alman vatandaşları bin 108’i arsa, bin 266’sı daire olmak üzere toplamda 2 bin 374 taşınmaz edinirken, Rusya Federasyonu vatandaşları tercihini daireden yana kullandı. Ruslar 72’si arsa olmak üzere toplam 2 bin 53 gayrimenkul aldı. Türkiye’den arsa ve konut almak isteyenler arasında en istekli üçüncü ülke vatandaşları ise İngilizler oldu. İngiltere’den 271’i ana taşınmaz, bin 253’ü kat mülkiyeti olmak üzere toplamda bin 524 arsa ve ev satın alımı gerçekleştirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/11-ayda-yabanciya-kac-ev-satildi-_107349.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!